تحلیل لحظه بی لباسی امپراتور دونالد ترامپCNN

دونالد ترامپ همه چیز به دنبال پیروزی است.

او در جریان مبارزات انتخاباتی در سال 2016 گفت: “ما بسیار پیروز خواهیم شد.” “شما از برنده شدن خسته خواهید شد. شما می خواهید بگویید، “لطفا آقای رئیس جمهور، من سردرد دارم. لطفا اینقدر برنده نباشید این داره وحشتناک میشه. و من می خواهم بگویم، “نه، ما باید دوباره آمریکا را بزرگ کنیم.” شما می خواهید بگویید، “خواهش می کنم.” گفتم: نه، نه. ما به پیروزی ادامه خواهیم داد.»

تمام شخصیت ترامپ در این تصور پیچیده شده است که – با پوزش از دی جی خالد – تنها کاری که او انجام می دهد برنده شدن است. از نظر او، او برنده نهایی زندگی است – او ثروتمند است! او موفق است! او معروف است! – و تنها افرادی که این را تصدیق نمی کنند متنفران و بازنده ها هستند.

با این تفاوت که، حداقل در سیاست، ترامپ خیلی بیشتر از چیزی که برده است، ضرر کرده است.

ترامپ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2016 پیروز شد، بله. اما از آن زمان به بعد موارد زیر رخ داده است:

* جمهوری خواهان در سال 2018 کنترل مجلس نمایندگان را از دست دادند.

* ترامپ در سال 2020 کاخ سفید را از دست داد.

* جمهوری خواهان در سال 2021 کنترل سنا را از دست دادند.

* جمهوری خواهان علیرغم انتظارات زیاد در انتخابات میان دوره ای 2022 به طور چشمگیری عملکرد ضعیفی داشتند.

این همان رکورد کاملاً ناقصی است که یک مقاله جدید از هیئت تحریریه وال استریت ژورنال به صفر می‌رسد زیرا زمان آن رسیده است که حزب جمهوری‌خواه از رئیس جمهور سابق خارج شود.

“آقای. ترامپ در انتخابات 2022 شکست خورده است و می تواند دو سال دیگر سنا را به دموکرات ها واگذار کند. “آقای. ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور موفقیت‌هایی در سیاست داشت، از جمله کاهش مالیات و مقررات‌زدایی، اما او جمهوری‌خواهان را یکی پس از دیگری به شکست‌های سیاسی سوق داد.

بله دقیقا همینطوره!

یکی از گیج‌کننده‌ترین چیزها در مورد درخواست مداوم ترامپ از حزب جمهوری‌خواه – حداقل برای من – توانایی او در حفظ موقعیت قدرتش علیرغم نتایج ضعیف آشکار است. بر اساس نظرسنجی ملی، تنها 39 درصد از رای دهندگان میان دوره ای به او نظر مثبت داشتند.

واقعا وجود دارد نه تردید در مورد سابقه ترامپ به عنوان رهبر حزب جمهوری خواه. او بارها و بارها شاهد شکست های قابل توجه و اجرای ناامیدکننده بوده است. او نامزدهایی را با جذابیت محدود به خارج از افراطی‌ترین بخش‌های پایگاه جمهوری‌خواهان سوق داده است که نتوانسته‌اند در کرسی‌های قابل کسب به پیروزی نزدیک شوند. او میانه‌روها، مستقل‌ها و حتی بخش‌هایی از جمهوری‌خواهان را نیز از خود دور کرده است.

اگر هر سیاستمدار دیگری سوابق انتخاباتی را داشته باشد که ترامپ به آن می بالد، برای من سخت است تصور کنم که سیاستمداران به ادای احترام به آنها ادامه دهند. در واقع، احتمالاً تلاشی برای کنار زدن آن سیاستمدار – و رهایی از بوی شکست وجود دارد.

چرا این اتفاق در مورد ترامپ رخ نداده است؟ خوب، حداقل تا حدی به این دلیل است که ترامپ هرگز شکست را نپذیرفته است – چه در انتخابات 2020 و چه در هر رقابت دیگری که در بالا ذکر کردم.

ترامپ روز چهارشنبه در وب‌سایت Truth Social خود گفت: «در حالی که از جهاتی انتخابات دیروز تا حدودی ناامیدکننده بود، اما از دیدگاه شخصی من یک پیروزی بسیار بزرگ بود – 219 برد و 16 شکست در ژنرال – چه کسی تا به حال بهتر از آن عمل کرده است».

با این حال، واقعیت ها واقعیت هستند. ترامپ از زمان پیروزی خیره کننده خود در سال 2016 در هر مرحله شکست خورده است. اکنون سوال این است که آیا رای دهندگان جمهوری خواه از این واقعیت بیدار می شوند یا خیر.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما