سرکوب ویزا این پزشکان روستایی را در معرض خطر قرار می دهد

چگونه ممنوعیت سفر ترامپ به این پزشک داکوتای جنوبی ضربه می زند

دکتر علا النوفل در مطب اطفال خود در Sioux Falls، داکوتای جنوبی، روزانه 10 بیمار را معاینه می کند. او برخی از آنها را از بدو تولد می شناسد. دیگران، او هنوز بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان درمان می کند.

وی گفت: من این کودکان را برای دیابت نوع یک، مشکلات تیروئید، سرطان تیروئید، اختلالات بلوغ و بیماری های غده فوق کلیوی درمان می کنم.

تخصص النوفل بسیار مهم است. او یکی از پنج متخصص غدد اطفال تمام وقت در منطقه ای به مساحت 150000 مایل مربع است که داکوتای جنوبی و شمالی را پوشش می دهد.

مانند اکثر مناطق روستایی آمریکا، این منطقه با کمبود پزشک مواجه است.

سیندی موریسون، مدیر ارشد بازاریابی Sanford Health، یک سیستم مراقبت بهداشتی غیرانتفاعی مستقر در Sioux Falls، گفت: “ما بسیار خوش شانس هستیم که دکتر ال نوفل را در اینجا داریم. ما نمی توانیم کسی را با تخصص او از دست بدهیم.” 300 بیمارستان و درمانگاه را در جوامع عمدتاً روستایی اداره می کند.

مطالب مرتبط: ممنوعیت ویزا می‌تواند کمبود پزشک را در مناطق روستایی آمریکا بدتر کند

با این حال، Sanford Health ممکن است ال نوفل و چندین پزشک دیگر را که برای شبکه مراقبت های بهداشتی آن حیاتی هستند، از دست بدهد.

بیمار دکتر نوفل
دکتر علاء النوفل [here with a patient] یکی از تنها پنج متخصص غدد کودکان در داکوتای جنوبی و شمالی است.

ال نوفل، شهروند سوری، از طریق یک برنامه توسعه نیروی کار ویژه به نام معافیت ویزای کنراد 30 در سیو فالز است – که اساساً این الزام را لغو می کند که پزشکانی که اقامت خود را با ویزای بازدیدکننده تعویض J-1 تکمیل می کنند باید به کشور مبدا خود بازگردند. به مدت دو سال قبل از درخواست برای ویزای دیگر آمریکا. معافیت کنراد 30 به او اجازه می دهد حداکثر سه سال در ایالات متحده بماند تا زمانی که او متعهد به تمرین در منطقه ای باشد که کمبود پزشک وجود دارد.

پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ممنوعیت مهاجرت موقتی را صادر کرد و ورود افراد هفت کشور مسلمان از جمله سوریه را محدود کرد، النوفل درباره آینده خود در آمریکا مطمئن نیست.

النوفل گفت: «ما موافقیم که باید اقدامات بیشتری برای حفاظت از کشور انجام شود، اما این فرمان اجرایی تأثیر منفی بر پزشکان این کشورها خواهد داشت که در سراسر آمریکا به شدت مورد نیاز هستند. آنها ممکن است دیگر نخواهند در ایالات متحده تمرین کنند.” این اقدام در حال حاضر پس از توقف موقت این ممنوعیت توسط دادگاه تجدیدنظر فدرال در بلاتکلیفی قانونی قرار دارد.

مطالب مرتبط: ترامپ پس از اینکه دادگاه ممنوعیت ممنوعیت سفر را تایید کرد، خشمگین شد

در طول 15 سال گذشته، لغو روادید Conrad 30 15000 پزشک خارجی را به جوامع محروم هدایت کرده است.

Sanford Health در مجموع 75 پزشک در این معافیت‌های ویزا دارد و هفت نفر از کشورهای ذکر شده در فرمان اجرایی هستند. موریسون از Sanford Health گفت: «اگر ما دکتر النوفل و دیگر پزشکان J-1 خود را از دست بدهیم، نمی‌توانیم شکاف‌های حیاتی در دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی برای خانواده‌های روستایی را پر کنیم.

و این ممنوعیت می تواند به خط لوله پزشکان جدید نیز آسیب برساند. برنامه لغو روادید Conrad 30 توسط فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی دارای ویزای غیرمهاجرتی J-1 که اقامت خود را در ایالات متحده به پایان رسانده اند تغذیه می شود.

روستایی داکوتای جنوبی
گاوها در مزرعه ای درست خارج از سیوکس فالز.

بیش از 6000 کارآموز پزشکی از کشورهای خارجی هر ساله از طریق ویزای J-1 در برنامه های اقامت ایالات متحده ثبت نام می کنند. به گفته انجمن کالج های پزشکی آمریکا، حدود 1000 نفر از این کارآموزان از کشورهایی هستند که درگیر این ممنوعیت هستند. دارندگان ویزای J-1 که در زمان اجرای این ممنوعیت در خارج از کشور بودند، از ورود به ایالات متحده منع شدند و تا زمانی که این ممنوعیت وجود دارد، قادر به شروع یا پایان مدرسه نبودند.

وزارت امور خارجه به CNNMoney گفت که دولت ممکن است ویزای J-1 را برای افرادی که از یکی از کشورهای مسدود شده هستند صادر کند در صورتی که “منافع ملی” باشد، اما تایید نمی کند که آیا کمبود پزشک وجود دارد یا خیر. واجد شرایط چنین ملاحظاتی هستند.

دکتر لاری گفت: «استرس و نگرانی ناشی از فرمان اجرایی کوتاه‌مدت می‌تواند پیامدهای بلندمدتی داشته باشد، به طوری که پزشکان کمتری برنامه‌های آموزشی را در ایالت‌ها انتخاب می‌کنند و متعاقباً کسری را در ارائه‌دهندگانی که مایل به تمرین در مناطق محروم و روستایی هستند، افزایش می‌دهند.» دایل، معاون امور بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه مارشال در هانتینگتون، ویرجینیای غربی.

مطالب مرتبط: تاثیر اوباماکر بر این شهر آلاسکا با تنها یک مطب پزشک

النوفل به دانشکده پزشکی در دمشق، پایتخت سوریه رفت و اقامت خود را در دانشگاه تگزاس با ویزای J-1 به پایان رساند. او به یک کمک هزینه تحصیلی در کلینیک مایو رفت و سپس برای معافیت J-1 درخواست داد که او را در Sioux Falls قرار داد.

النوفل با گذشت 19 ماه از تعهد سه ساله خود، یا به طور مستقیم با او رفتار می کند یا به عنوان یکی از آنها خدمت می کند به طور متوسط ​​ماهانه بیش از 400 بیمار اطفال را مشاوره می دهد.

او اکثر بیماران خود را در کلینیک تخصصی کودکان سانفورد در سیوکس فالز می‌بیند، جایی که خانواده‌ها اغلب ساعت‌ها برای قرار ملاقات رانندگی می‌کنند. او هر ماه یک بار با یک هواپیمای کوچک پرواز می کند تا بیماران را در درمانگاهی در آبردین، در فاصله 200 مایلی، ببیند.

کودکان سنفورد
بسیاری از بیماران دکتر آل نوفل ساعت ها رانندگی می کنند تا او را در کلینیک کودکان سنفورد در سیو فالز ببینند.
بیمارستان آبردین
یک بار در ماه دکتر نوفل به آبردین، SD پرواز می کند تا بیماران را در یک کلینیک کمکی ببیند.

النوفل با اشاره به ساعات طولانی و زمستان های سرد معروف داکوتای جنوبی گفت: «در این شرایط پزشک بودن آسان نیست. اما به عنوان یک پزشک، برای کمک به مردم در هر شرایطی آموزش دیده‌ام و به آن افتخار می‌کنم.»

این یکی از دلایلی است که النوفل و همسر آمریکایی اش آلیسا برای کنار آمدن با ممنوعیت ویزا تلاش کرده اند..

او گفت: “من یک نوزاد 10 ماهه دارم و اکنون نمی توانم به سوریه سفر کنم. خانواده من در سوریه نمی توانند به اینجا بیایند.” اکنون خانواده من نمی توانند اولین نوه خود را ملاقات کنند.»

او گفت: “من می دانم که اگر ما را ترک کنیم، احتمالاً هرگز نمی توانم برگردم.” او همچنین نمی‌خواهد در حال حاضر به جایی در کشور سفر کند. او گفت: «از اینکه چگونه با من رفتار شود می ترسم. او همچنین می ترسد که در فرودگاه متوقف شود – حتی اگر به ایالت دیگری سفر کند.

مطالب مرتبط: ممنوعیت سفر ترامپ و آنچه باید بدانید

آلمتمد عبدالسلام، که اهل بنغازی، لیبی است، پس از اتمام دوره رزیدنتی خود در کالج پزشکی دانشگاه فلوریدا مرکزی در ماه ژوئیه، برنامه ریزی کرده بود که به عنوان پزشک خانواده در مکون، جورجیا، از طریق برنامه لغو روادید شروع به کار کند.

همه چیز به آرامی پیش می رفت. عبدالسلام که به درمان بیماران و جانبازان بیمارستانی می پردازد، برای معافیت ویزا اقدام کرد و پذیرفته شد. او یک قرارداد کاری با Magna Care امضا کرد که پزشکان را به سه بیمارستان در منطقه Macon می‌رساند و او در تابستان شروع به جستجوی خانه‌ها برای نقل مکان خود، همسرش و دو فرزند خردسالشان کرده بود.

الممتد عبدالسلام
دکتر آلمتمد عدلسلام با خانواده اش.

اما آخرین مرحله وجود داشت. برای اینکه درخواست معافیت J-1 او به طور کامل تکمیل شود، نیاز به تایید نهایی از وزارت امور خارجه و خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده دارد.

او گفت: «دستور اجرایی در اواسط آن فرآیند صادر شد و درخواست من در وزارت امور خارجه را متوقف کرد.

از آنجایی که او یک شهروند لیبیایی است (لیبی نیز مشمول ممنوعیت روادید است)، عبدالسلام از نتیجه هراس دارد.

او گفت: “بیمارستان در ماکون نیاز فوری به پزشک دارد. حتی با وجود اینکه آنها من را استخدام کرده اند، مطمئن نیستم که چقدر می توانند منتظر من باشند.”

وی گفت: “هیچکس نمی تواند استدلال کند که برای حفظ امنیت کشور ضروری است، اما ما باید کشور را نیز سالم نگه داریم.” پزشکانی مانند من که در برخی از بهترین مدارس در ایالات متحده آموزش دیده اند، دارایی هستند نه بدهی.

CNNMoney (نیویورک) اولین بار در 10 فوریه 2017 منتشر شد: 7:47 بعد از ظهر به وقت شرقی

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما