راهنمای اصطلاحات دوستیابی مدرن

این را تصور کنید: شما در حال حاضر مجرد هستید و در عواقب رابطه ناموفق قبلی خود “تار عنکبوت” دارید. فرد جذابی که فکر می‌کردید «rizz» دارد، شروع به نمایش «پرچم‌های بژ» می‌کند، بنابراین شما برای جلب توجه به «موقعیت» فعلی‌تان روی می‌آورید، اما در اعماق وجودتان امیدوارید با فردی که ارزش «نرم راه‌اندازی» را در اینستاگرام داشته باشد ملاقات کنید. می توانید ارتباط برقرار کنید؟

اینکه خود را مجرد و در جستجوی رابطه توصیف کنید، تقریباً در سال 2023 بسیار ساده است. روشی که ما به دنبال روابط عاشقانه هستیم، به ویژه با تأثیر رسانه های اجتماعی و برنامه های دوستیابی، به طور طبیعی رفتارها و زبان ما را در مورد قرار ملاقات تغییر داده است.

ناتالی جونز، روان درمانگر مستقر در کالیفرنیا که متخصص در روابط و خودشیفتگی است، گفت: این واقعیت که افراد بیشتری به صورت آنلاین ملاقات می کنند، “گزینه های فراوانی” ایجاد می کند. این می تواند ایجاد یک ارتباط واقعی را دشوار کند یا می تواند منجر به عادت های سمی دوستیابی شود.

دکتر جونز گفت: «من فکر می‌کنم این اصطلاحات از همین جا سرچشمه می‌گیرند، زیرا اکنون مردم افراد زیادی برای انتخاب دارند، و بنابراین انواع مختلف رفتارها برجسته می‌شوند. “وقتی افراد زیادی برای انتخاب دارید، می توانید روح داشته باشید، نمی توانید تماس بگیرید، می توانید از طریق دوستیابی آنلاین پنهان کنید که واقعا چه کسی هستید.”

اگرچه امروزه ده‌ها اصطلاح جدید دوستیابی استفاده می‌شود، ما با دکتر جونز و شان بودرام، کارشناس رابطه جنسی و رابطه با برنامه دوستیابی Bumble صحبت کردیم تا به ما کمک کنند تا بهترین اصطلاحات دوستیابی را که باید بدانید، محدود کنیم.

وقتی کسی دائماً با یک فرد عاشقانه ارتباط برقرار می‌کند، احتمال قرار ملاقات را مختل می‌کند و او را علاقه‌مند نگه می‌دارد، اما هرگز آنچه را که واقعاً می‌خواهد دنبال نمی‌کند: یک رابطه.

این عمل عشق به خود به پاک کردن هر یادگاری از روابط قبلی (ژاکت های قدیمی، رشته های متنی یا عکس) در تلاش برای ادامه دادن اشاره دارد. خانم بودرام گفت که با نگه داشتن شماره تلفن ها و عکس های قدیمی، “کسی را از حضور کامل و سرمایه گذاری در سفر دوستیابی خود باز می دارد.”

برگرفته از کلمه “دستبند”، عمل بستن به یک شریک زندگی است، معمولا در ماه های سرد سال (همچنین به عنوان فصل دستبند شناخته می شود). دستبند زدن می‌تواند به فردی که خارج از فصل دستبند در یک رابطه جدی است نیز اشاره داشته باشد.

عمل ارسال تصاویر جنسی ناخواسته برای شخص دیگری از طریق ابزارهای دیجیتال، مانند برنامه دوستیابی یا پلت فرم رسانه های اجتماعی، و همچنین از طریق متن یا سرویس اشتراک فایل دیگر، مانند Airdrop.

اگرچه هیچ قانون فدرالی برای ممنوعیت سایبری فلش وجود ندارد، ایالت هایی از جمله کالیفرنیا و تگزاس قوانینی را در سال گذشته معرفی کردند که به قربانیان این فرصت را می دهد تا در صورت دریافت تصاویر جنسی ناخواسته آنلاین، از مراجع قانونی استفاده کنند. ایالت های دیگر در حال نوشتن قوانینی برای رسیدگی به این موضوع هستند.

[Take our quiz and test your knowledge of modern dating terms.]

وقتی شخصی به دنبال رابطه با شخص دیگری به عنوان یک طرح پشتیبان است. همانطور که افراد ممکن است وقتی می خواهند یک غذای فوری داشته باشند، به سراغ یک کوکی بروند، شخصی که کوکی پرخاشگر است، زمانی که کسی که واقعاً می خواهد در دسترس نیست یا او را رد کرده است، فرد پشتیبان خود را تعقیب می کند.

پرچم‌های سبز ویژگی‌های مثبت و سازگاری هستند که یک فرد دارای آن است. پرچم های قرمز صفات منفی و بالقوه مضر هستند. شخصی که پرچم های بژ را به نمایش می گذارد لزوماً خوب یا بد نیست. آنها فقط کسل کننده، کسل کننده و بی تلاش در قرار ملاقات هستند. خانم بودرام گفت: “آنچه که ما به عنوان پرچم درک می کنیم می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.”

دستکاری کردن کسی به گونه ای که او را در قدرت استدلال، ادراک، خاطرات یا درک یک رویدادی که روی داده شک کند. روش‌های رایج عبارتند از دروغ‌گویی آشکار، انکار و بی‌اهمیت جلوه دادن احساساتشان که می‌تواند منجر به تغییر پویایی قدرت ناسالم در یک رابطه شود.

عمل ناپدید شدن بدون اخطار یا قطع ارتباط با کسی که با او قرار می گذارید، کسی که با او در رابطه هستید یا حتی شخصی که به سادگی با او همسان شده اید. دکتر جونز می‌گوید: «روح‌سازی بسیار غیرانسانی است و بسیاری از مردم آن را درک نمی‌کنند. “بسیاری از اوقات باعث ایجاد محرک های ترک می شود.”

تجلیل از شریک عاشقانه جدید با حرکات بزرگ و تماس مداوم، در حالی که آنها را از دوستان و خانواده جدا نگه می دارد تا کنترل رابطه را به دست آورد. همه ژست های بزرگ محبت پرچم قرمز نیستند، که می تواند بمباران عشق را به سختی تشخیص دهد.

هنگامی که شخصی ارتباط خود را با شخصی قطع کرده است، یا به صراحت گفته است که علاقه ای به دنبال کردن یک رابطه ندارد، با این حال به تعامل با آن شخص در رسانه های اجتماعی، معمولاً از طریق بازدید و لایک، ادامه می دهد.

این همچنین در مورد تمرین مشاهده علایق عشقی بالقوه در رسانه های اجتماعی، بدون شروع تماس صدق می کند. دکتر جونز گفت که بسیاری از مردم – اغلب زنانی که در روابط غیرقانونی هستند – می توانند به اشتباه این را به عنوان عمدی شخصی در مورد علاقه خود تفسیر کنند، در حالی که ممکن است اینطور نباشد.

او گفت: “آنها فقط می توانند از طریق رسانه های اجتماعی سر بزنند، در توالت بنشینند و پست ها را لایک کنند.” “این می تواند مطلقاً هیچ معنایی نداشته باشد و در بسیاری از مواقع معنی دارد.”

این مفهوم جدیدتر مخفف «کاریزما» است و معمولاً در میان اعضای ژنرال Z استفاده می‌شود. خانم بودرام گفت، این مفهوم در TikTok بسیار محبوب است و به توانایی کسی در معاشقه کردن و جلب علاقه احتمالی عشق اشاره دارد. این می تواند داشتن یک شخصیت جذاب یا داشتن یک جذابیت ناگفته باشد که دیگران نمی توانند در برابر آن مقاومت کنند. کای سنات، استریمر و اینفلوئنسر توییچ، که این اصطلاح را ابداع کرد، توضیح داد که rizz در اصل به توانایی جذب شخصی که در ابتدا با شما نبوده اشاره دارد.

یک رابطه عاشقانه یا جنسی که در آن هر دو طرف به طور واضح برای تعیین وضعیت خود با هم ارتباط برقرار نمی کنند. بر خلاف کسانی که “دوستان با مزیت” هستند، هیچ یک از طرفین در موقعیتی مطمئن نیستند که دیگری برای آنها چیست. این می تواند گیج کننده باشد و فاقد ثبات و حمایتی باشد که با یک رابطه تعریف شده همراه است.

ارسال یک عکس یا ویدیوی محتاطانه از شریک جدید خود در اینستاگرام یا سایر رسانه های اجتماعی برای اعلام رابطه خود در حالی که هنوز هویت آنها را پنهان می کند. ایده این است که شما نمی خواهید در مورد آنها خیلی زود در حساب خود پست کنید، در صورتی که نتیجه ای حاصل نشد. یک مثال: اشتراک‌گذاری عکس‌هایی که فقط دست‌های شریک زندگی‌تان را در دستان شما قفل کرده‌اند. دکتر جونز گفت: “شما به آرامی سعی می کنید این ایده را معرفی کنید که همه شما می توانید یک چیز باشید.”

او گفت: “رسانه های اجتماعی در همه چیز دخیل هستند.” الان مثل چرخ سوم رابطه است.»

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما