استقبال زلنسکی در واشنگتن روحیه را در اوکراین تقویت می کند

کی‌یور، اوکراین – سفر اعلام‌نشده رئیس‌جمهور ولودیمیر زلنسکی به واشنگتن در روز چهارشنبه روحیه بازگشت به وطن خود در اوکراین را تقویت کرد، جایی که میلیون‌ها نفر در تاریکی و سرما در اثر حملات موشکی روسیه فرو رفته‌اند که با شروع زمستان، برق را از بین برده است.

پس از هفته‌ها بن‌بست در بخش عمده‌ای از جبهه، برخی از اوکراینی‌ها روز پنجشنبه گفتند که از دیدن بسیاری از اعضای کنگره که یک روز قبل از حضور آقای زلنسکی شعار میهن‌پرستانه «شکوه قهرمانان» را سر می‌دادند، تشویق شدند.

از این دیدار پرمخاطب در اوکراین بیشتر با افتخار استقبال شد و امیدوار بود که درخواست‌های پرشور رئیس‌جمهور آن‌ها بتواند تسلیحات و حمایت‌های مالی آمریکایی را در جریان نگه دارد.

والری تریهاب، مربی اسکی در پستی در فیس بوک نوشت: «دوستان، همه چیز خوب خواهد شد، اوکراین خوب خواهد شد، همه چیز به ما داده می شود، به ما کمک می شود.

بعداً با تماس تلفنی، آقای تری هاب گفت که او تا ساعت 2:30 صبح بیدار مانده است تا سخنرانی آقای زلنسکی در جلسه مشترک کنگره را تماشا کند، جایی که رهبر اوکراین مورد تشویق قرار گرفت و کامالا هریس، معاون رئیس جمهور و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان را تقدیم کرد. پرچم اوکراین که توسط سربازان امضا شده بود.

او درباره اولین سفر آقای زلنسکی به خارج از کشور پس از تهاجم روسیه در ماه فوریه، گفت: «این، بدون اغراق، یک رویداد تاریخی است.

تتیانا بیسیک، نویسنده، روز پنجشنبه در توییتر نوشت: «در تمام زندگی‌ام هرگز تصور نمی‌کردم رئیس‌جمهور اوکراین در کنگره سخنرانی کند» و افزود: «به اوکراینی بودنم افتخار می‌کنم».

در روسیه، رئیس جمهور ولادیمیر وی. پوتین ادعا کرد که می خواهد درگیری ها پایان یابد و از اوکراین خواست تا مذاکره کند.

آقای پوتین با پایبندی به فیلمنامه تبلیغاتی کرملین، ایالات متحده را متهم کرد که در سال 2014 با حمایت از انقلاب طرفدار غرب این کشور و اقدام نظامی اوکراین در شرق کشور، جنگ را به اوکراین بازگردانده است. (در واقع، این روسیه بود که به یک درگیری جدایی طلبانه در آنجا دامن زد و تا حد زیادی سازماندهی کرد.)

او روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «هدف ما چرخاندن این چرخ طیار درگیری نظامی نیست، بلکه برعکس، پایان دادن به این جنگ است. ما برای این تلاش می کنیم و ادامه خواهیم داد.»

مسکو اوکراین را به عدم تمایل به نشستن برای مذاکره متهم کرده است و آقای پوتین نیز روز پنجشنبه این کار را تکرار کرد. او گفت: «البته دیر یا زود، هر طرفی که درگیر درگیری باشد، می نشیند و به توافق می رسد. “هرچه این درک سریعتر به کسانی که با ما مخالف هستند برسد، بهتر است.”

مفسران روسی با سفر آقای زلنسکی به واشنگتن با تمسخر برخورد کردند.

رودیون میروشنیک، تحلیلگر طرفدار کرملین، گفت: «مردی با ژاکت سبز ژولیده که به او رئیس جمهور یک کشور مستقل و مستقل می گویند، با هواپیمای آمریکایی به پایگاه هوایی آمریکا پرواز کرد.

برخی از مفسران روسی گفتند که راهی که او به واشنگتن سفر کرده بود ثابت کرد که او یک دستفروش آمریکایی است.

ولادیمیر سولوویوف، مجری برنامه اصلی گفتگوی سیاسی در شبکه تلویزیونی دولتی روسیه، گفت: “دیو کوچک برای دیدن شیطان پیر آمد.”

روز پنجشنبه، دیمیتری اس. پسکوف، سخنگوی آقای پوتین، همچنین گفت – همانطور که کرملین قبلاً استدلال کرده است – که این سفر تعهد ایالات متحده برای مبارزه با روسیه “تا آخرین اوکراینی” را به نمایش گذاشت.

دیدار زلنسکی مورد تمجید دو متحد اوکراین، آلمان و فرانسه قرار گرفت.

ماری اگنس استراک زیمرمن، رئیس کمیته دفاع در پارلمان آلمان، روز پنجشنبه گفت که دیدن این که رقابت بین جمهوری خواهان و دموکرات ها حمایت ایالات متحده از اوکراین در جنگ را تضعیف نکرده است، مایه آرامش است.

او گفت: «این یک سیگنال فوق‌العاده مهم برای همه اوکراینی‌هایی بود که برای بقای خود می‌جنگند، اما همچنین یک ژست بسیار قدرتمند به اروپا بود که ایالات متحده در کنار اروپا ایستاده است».

در آلمان، سخنگوی اولاف شولز، صدراعظم آلمان، دیدار آقای زلنسکی را “نشانه امیدوارکننده” خواند، اما نه “تغییر بازی”.

در فرانسه، این دیدار به طور گسترده ای تاریخی تلقی شد و آقای زلنسکی به عنوان یک قهرمان مورد استقبال قرار گرفت. دومینیک دو ویلپن، وزیر خارجه فرانسه از سال 2002 تا 2004، “این یک نمایش واقعی قدرت است.” به رادیو فرانس اینتر گفت.

حتی در میان سرخوشی در اوکراین، برخی احتیاط کردند.

آقای زلنسکی حداقل با یک دستاورد ملموس به کشور بازمی‌گشت: ۱.۸ میلیارد دلار کمک نظامی دیگر که روز چهارشنبه اعلام شد که شامل باتری موشک پاتریوت، یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های دفاع هوایی است. اما تصویب لایحه مخارج همه جانبه در کنگره، که شامل نزدیک به 50 میلیارد دلار بودجه اضافی برای اوکراین است، بلافاصله در چهارشنبه شب به دلیل بن بست بر سر سیاست مهاجرت انجام نشد و مذاکرات همچنان ادامه داشت.

آرتور بیلوس، یک تحلیلگر سیاسی، در فیس بوک نوشت که اگرچه «هیچ رئیس‌جمهور اوکراینی هرگز چنین استقبالی نکرده است»، سفر آقای زلنسکی در نهایت موفقیت آمیز خواهد بود که به سرعت بخشیدن به جریان تسلیحات کمک کند.

آقای بیلوس نوشت: «به ویژه، چه سریع کمک های نظامی، اول از همه سیستم دفاع هوایی پاتریوت، ارسال خواهد شد.

با این حال، این یک دیدار غالباً پیروزمندانه بود که مخفیانه برنامه ریزی شده بود، برای آقای زلنسکی، یک بازیگر سابق کمدی که در سال 2019 با قاطعیت انتخاب شد اما محبوبیتش قبل از حمله روسیه رو به کاهش بود. آقای زلنسکی حتی زمانی که به نظر می رسید پایتخت در اوایل جنگ در شرف سقوط بود، در کیف باقی ماند و اکثر اوکراینی ها به سرعت سیاست را کنار گذاشتند تا اطراف رئیس جمهور خود جمع شوند.

کیرا رودیک، یکی از اعضای پارلمان اوکراین در توییتر خود نوشت: “پوتین، امیدوارم این لحظه واقعی را تماشا کنید.” “ما. اراده. پیروزی.”

در خانه، سفر آقای زلنسکی دریافت کرد پوشش سنگین در اکثر رسانه های خبری، ارائه فاصله ای از به روز رسانی در مورد خاموشی برق در کیف و نبرد در امتداد جبهه.

سایت خبری Evropeiska Pravda گزارش داد: واقعیت این است که رئیس جمهور اوکراین به نمادی از دموکراسی و شجاعت برای رأی دهندگان غربی تبدیل شده است.

این نشریه در تفسیری پیشنهاد کرد که این سفر به تقویت حمایت دو حزب از کمک به اوکراین در ایالات متحده کمک کرد. در این بیانیه آمده است: «رای دهندگان، هر چه بیشتر رای دهندگان آمریکایی، قهرمانان را دوست دارند.

آقای تری هاب، مربی اسکی گفت: لحظه حیاتی است.

او گفت: “ما اکنون بیش از هر زمان دیگری به حمایت جهانی در مبارزه برای استقلال نیاز داریم.” «ایالات متحده یکی از کشورهایی است که در نهایت متوجه شد بدون حمایت خارجی، نمی‌توانیم پیروز شویم. بنابراین ما به کمک نیاز داریم، به خصوص که ما ارزش های مشترکی مانند دموکراسی و آزادی داریم.»

آقای زلنسکی روز پنجشنبه در راه بازگشت از واشنگتن به لهستان رفت و در آنجا با رئیس جمهور آندژی دودا دیدار کرد.

آقای زلنسکی همچنین ویدئویی را ضبط کرد که در آن به دستاوردهای خاص حاصل از مذاکرات با آمریکایی‌ها اشاره کرد، از جمله سلاح‌هایی که اوکراین تحت بسته کمک‌های نظامی اعلام شده در واشنگتن دریافت خواهد کرد. این بسته شامل موشک‌های پدافند هوایی پاتریوت بود که آقای پوتین آن‌ها را در کنفرانس خبری روز پنج‌شنبه خود رد کرد اما به عنوان خبری خوشایند برای اوکراینی‌هایی است که مرتباً توسط امواج حملات موشکی روسیه که زیرساخت‌های الکتریکی را هدف قرار می‌دهند، وحشت می‌کنند.

آقای زلنسکی گفت: “ما با نتایج خوبی سفر می کنیم.” “این نتایج واقعا کمک خواهد کرد.”

او به توافق بر سر انتقال پاتریوت ها به اوکراین اشاره کرد و به کمک های اضافی اشاره کرد که هنوز اعلام نشده است. رهبر اوکراین گفت که بعداً در مورد سایر توافقات صحبت خواهد کرد.

اندرو ای کرامر گزارش از کیف، اوکراین، و ایوان نچپورنکو از تفلیس گرجستان گزارش توسط ماریا وارنیکووا از کیف، آنتون ترویانوسکی و اریکا سولومون از برلین و اورلین بریدن از پاریس.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما