UNDP برای حمایت از بازسازی ساختمان های عمومی آسیب دیده در اوکراین

شرکا این قرارداد را در یک کنفرانس بین المللی در برلین برای حمایت از کشور ویران شده از جنگ به میزبانی آلمان و کمیسیون اروپا امضا کردند.

این موافقتنامه توسط مشارکت چند اهداکننده برای بهره وری انرژی و محیط زیست اروپای شرقی (E5P) تامین می شود و از شهرهای اوکراین در اجرای وام 300 میلیون یورویی بهره وری انرژی EIB حمایت می کند.

حمایت در میان پرخاشگری

ورنر هویر، رئیس EIB گفت: «با امضای این توافقنامه جدید با برنامه توسعه سازمان ملل متحد، ما از تلاش‌های شهرهای اوکراین برای نوسازی زیرساخت‌های اجتماعی مانند مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز ورزشی حمایت می‌کنیم تا آنها را از نظر انرژی کارآمدتر و آینده‌نگرتر کنیم.»

اهمیت این کار به ندرت برجسته‌تر بوده است زیرا روسیه تجاوزات خود را – بدون توجه به جان انسان‌ها – به زیرساخت‌های مهم انرژی اوکراین هدف قرار می‌دهد.

برنامه توسعه ملل متحد به شهرهای منتخب در بهره مندی از وام EIB کمک خواهد کرد که برای بازسازی حرارتی ساختمان های عمومی و همچنین تعمیرات آسیب های جنگی و سازگاری استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان ها با نیازهای آوارگان داخلی و جوامع میزبان آنها مطابقت دارند.

“توسعه نمی تواند منتظر بماند”

آژانس سازمان ملل و این بانک سابقه همکاری طولانی مدت در سراسر جهان دارند و این توافق بر اساس کار مشترک آنها در اوکراین، از جمله بازسازی بیمارستان ها و مدارس است.

آخیم اشتاینر، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد، گفت که از طریق مشارکت گسترده خود، شهرداری های بیشتری در سراسر کشور پایه های بازیابی و بازسازی پایدار را خواهند داشت.

این شامل تعمیر زیرساخت‌های آسیب‌دیده، افزایش بهره‌وری انرژی ساختمان‌های عمومی و انطباق آن‌ها با نیازهای خاص افراد آواره‌شده از جنگ و جوامع میزبان می‌شود – در نهایت به اوکراین کمک می‌کند تا آینده‌ای سبز و مقاوم در برابر آب و هوا را با افزایش امنیت انرژی در هسته خود شکل دهد. . حتی در بحبوحه جنگ، توسعه نمی تواند منتظر بماند و مردم اوکراین نیز نمی توانند منتظر بمانند.

بر اساس آخرین گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، OHCHR، از زمان تهاجم روسیه در 24 فوریه، حداقل 6734 غیرنظامی از جمله حدود 368 کودک در اوکراین کشته شده اند.

بیش از 16150 غیرنظامی نیز در این درگیری زخمی شده اند.

OHCHR گفت که تسلیحات انفجاری “با اثرات منطقه وسیع” مسئول بیشتر تلفات بوده است، قبل از اینکه نشان دهد چگونه “گلوله باران از توپخانه سنگین، سیستم های موشک پرتاب چندگانه، موشک ها و حملات هوایی” باعث خونریزی شده است.

ساختمان های مدرن و ایمن تر

توافقنامه امضا شده در برلین راه را برای همکاری بیشتر برای افزایش بازسازی اوکراین هموار می کند.

الکسی چرنیشوف، وزیر توسعه جوامع و مناطق، گفت که کشور مشتاقانه منتظر راه اندازی اولین فراخوان برای پیشنهادات تحت این برنامه است.

ما می خواهیم اوکراین را با بالاترین استانداردهای بهره وری انرژی بازسازی کنیم. به جای هر ساختمان تخریب شده یا آسیب دیده، ساختمانی مدرن، ایمن و کم مصرف خواهیم ساخت.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما