Jaylen Brown از بوستون سلتیکس با آژانس آزاد صحبت می کند، Activism و Kanye West

آل هورفورد، مرکز سلتیکس یادآور شد که سرعت بازی NBA برای براون در فصل تازه کارش در 2016-2017 “واقعاً بسیار سریع” بود. هورفورد گفت، اما اکنون، “او فقط کارهایی را که باید در زمین انجام دهد کاملاً درک می کند.”

براون در این فصل دومین تیم ستاره‌های خود را ساخت و بهترین امتیاز دوران حرفه‌ای‌اش با 26.8 امتیاز در هر بازی، او را در بین دروازه‌بان‌های برتر در گلزنی قرار می‌دهد. او می تواند پس از فصل آینده بازیکن آزاد شود، اما او گفت که هنوز به این موضوع فکر نمی کند. او گفت: “من توانستم ارتباطات زیادی در شهر برقرار کنم، با خانواده های شگفت انگیز زیادی ملاقات کنم که زندگی خود را وقف مسائل مربوط به تغییر کرده اند.”

براون که سیاه‌پوست است، علناً درباره نژادپرستی در بوستون صحبت کرده است، جایی که حدود نیمی از جمعیت آن سفیدپوست و حدود یک چهارم سیاه‌پوستان هستند. در سال 2015، یک مطالعه تکان دهنده از بانک فدرال رزرو بوستون تخمین زد که خانوارهای سیاه پوست در منطقه بوستون دارای متوسط ​​ثروت نزدیک به صفر هستند، در حالی که این رقم برای خانواده های سفیدپوست 247500 دلار بود. براون گفت: «اختلاف ثروت در بوستون مضحک است.

تجربه شما به عنوان یک ورزشکار حرفه ای سیاه پوست در بوستون چگونه بوده است؟

تجربیات متعددی وجود دارد: به عنوان یک ورزشکار، به عنوان یک بازیکن بسکتبال، به عنوان یک غیرنظامی معمولی، به عنوان کسی که در تلاش برای راه اندازی یک تجارت است، به عنوان کسی که تلاش می کند کارهایی را در جامعه انجام دهد.

فضای زیادی برای افراد رنگین پوست، کارآفرینان سیاه پوست، وجود ندارد که وارد شوند و یک کسب و کار راه اندازی کنند.

من فکر می کنم که تجربه من در آنجا آنطور که فکر می کردم روان نبوده است.

منظور شما از آن چیست؟

حتی وقتی یک ورزشکار هستید، فکر می‌کنید که مقداری تأثیر دارید تا بتوانید تجربیاتی داشته باشید، تا بتوانید برخی چیزها را داشته باشید که درها کمی راحت‌تر باز می‌شوند. اما حتی وقتی من همانی هستم که هستم، تلاش برای شروع یک کسب و کار، تلاش برای خرید خانه، تلاش برای انجام برخی کارها، با برخی ناملایمات مواجه می شوید.

سایر ورزشکاران در مورد رفتار منفی هواداران با ورزشکاران سیاه پوست در حین بازی در بوستون صحبت کرده اند. آیا شما هم چنین چیزی را تجربه کرده اید؟

من دارم، اما تقریباً همه را مسدود می کنم. این کل پایگاه هواداران سلتیک نیست، بلکه بخشی از پایگاه هوادارانی است که در داخل کشور سلتیک وجود دارد که مشکل ساز است. اگر بازی بدی دارید، آن را به شخصیت شخصی شما گره می زنند.

من قطعاً فکر می کنم گروه یا مقداری در داخل کشور سلتیک وجود دارد که بسیار سمی است و نمی خواهد ببیند ورزشکاران از سکوی خود استفاده می کنند یا فقط از شما می خواهند بسکتبال بازی کنید و سرگرم شوید و به خانه بروید. و این برای من یک مشکل است.

اریک مور، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Base Ventures، پس از کارآموزی براون در شرکتش، براون را در کالج راهنمایی کرد. او گفت که براون همیشه بر عدالت اجتماعی متمرکز بود. مور گفت: «این جدید یا تکان دهنده یا عجیب نیست. او فقط همین است.»

در آوریل 2020، براون مقاله‌ای برای گاردین نوشت و نابرابری‌های اجتماعی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا را محکوم کرد. ماه بعد، او 1000 دلار به کمیته اقدام سیاسی Grassroots Law اهدا کرد، که به گفته وب سایت آن، “برای پایان دادن به پلیس ظالمانه، حبس و بی عدالتی” مبارزه می کند. هفته‌ها بعد، براون برای اعتراض به قتل جورج فلوید، یک مرد سیاه‌پوست در مینیاپولیس توسط پلیس، 15 ساعت از بوستون به آتلانتا رفت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم