یونیسف دستاوردهای شکننده در کاهش ازدواج کودکان، در معرض تهدید «چند بحران».

در حال حاضر، از هر پنج زن جوان 20 تا 24 ساله، یک نفر در کودکی ازدواج کرده است، در حالی که تقریباً یک نفر از هر چهار یک دهه پیشبر اساس تحلیل جدید با عنوان آیا پایان دادن به ازدواج کودکان در دسترس است؟ آخرین روندها و چشم اندازهای آینده

رویاها خرد شد

«جهان در رأس بحران‌هایی که هستند، گرفتار بحران‌هایی است درهم شکستن امیدها و رویاهای کودکان آسیب پذیرکاترین راسل، مدیر اجرایی یونیسف گفت، به خصوص دخترانی که باید دانشجو باشند، نه عروس.

بحران های بهداشتی و اقتصادی، تشدید درگیری های مسلحانه و اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی مجبور کردن خانواده ها به جستجوی یک احساس کاذب پناهندگی در ازدواج کودکان ما باید هر کاری که در توان داریم انجام دهیم تا تضمین کنیم که حقوق آنها برای تحصیل و زندگی قدرتمند تضمین شده است.»

عواقب فوری

دخترانی که در کودکی ازدواج می کنند با عواقب فوری و مادام العمر مواجه می شوند. UNIFED خاطرنشان می کند که احتمال کمتری دارد که در مدرسه بمانند و با افزایش خطر حاملگی زودهنگام مواجه می شوند که به نوبه خود خطر عوارض سلامتی کودک و مادر و مرگ و میر را افزایش می دهد.

تمرین نیز می تواند منزوی کردن دختران از خانواده و دوستان و آنها را حذف کنند از شرکت در جوامع خود، گرفتن الف خسارت سنگینی بر سلامت روان آنها وارد می کند و رفاه.

این گزارش به پیشرفت جهانی اشاره می‌کند که عمدتاً ناشی از کاهش هند است، اگرچه این کشور چنین است هنوز هم خانه بیشترین تعداد عروس کودک در سراسر جهان است.

پیشرفت در زمینه‌های دیگر نیز مشهود است، از جمله در کشورهای پرجمعیتی که این رویه از لحاظ تاریخی رایج بوده است، مانند بنگلادش و اتیوپی، و همچنین در کشورهای کوچک‌تر با سطوح پایین‌تر ازدواج کودکان که در حال نزدیک‌تر شدن به حذف هستند، مانند مالدیو و رواندا. ، تحلیل می گوید.

یونیسف گفت که تجارب این کشورها نشان می دهد که پیشرفت در زمینه های مختلف امکان پذیر است.

با این حال، آنها تمایل به اشتراک موضوعات مشترک دارند، از جمله بهبود در توسعه اقتصادی، کاهش فقر، دسترسی به اشتغال و پیشرفت تحصیلی در سطح دبیرستان.

فعالان اجتماعی در ایالت اودیشا، هند، خطرات ازدواج کودکان را برجسته می کنند.

فعالان اجتماعی در ایالت اودیشا، هند، خطرات ازدواج کودکان را برجسته می کنند.

افزایش دهنده تهدید

در سرتاسر جهان، درگیری، بلایای مرتبط با آب و هوا، و تأثیرات مداوم COVID-19 – به ویژه افزایش فقر، شوک های درآمدی و ترک تحصیل – به افزایش محرک‌های ازدواج کودکان کمک می‌کنند و در عین حال دسترسی دختران به مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی، خدمات اجتماعی و حمایت‌های اجتماعی را که از آنها در برابر ازدواج کودکان محافظت می‌کند، دشوار می‌سازند.

در نتیجه، دخترانی که در محیط‌های شکننده زندگی می‌کنند، دو برابر بیشتر از دختران متوسط ​​در سطح جهان، احتمال دارد که عروس بچه شوند.

به ازای هر ده برابر افزایش مرگ و میر ناشی از درگیری، هفت درصد افزایش در تعداد ازدواج های کودکان وجود دارد.. در عین حال، رویدادهای شدید آب و هوایی ناشی از تغییرات آب و هوایی خطر ابتلا به دختران را افزایش می دهد انحراف 10 درصدی در بارندگی به افزایش 1 درصدی مربوط می شود در شیوع ازدواج کودکان

گرانبها دستاوردهای پایان دادن به ازدواج کودکان در دهه گذشته این تجزیه و تحلیل هشدار می دهد که آنها نیز توسط تأثیرات مداوم COVID-19 تهدید می شوند. تخمین زده می شود که این همه گیری در حال حاضر تعداد ازدواج های کودکان را کاهش داده است می توانست از سال 2020 تا یک چهارم از آن جلوگیری شود.

ما ثابت کرده ایم که پیشرفت برای پایان دادن به ازدواج کودکان امکان پذیر است. این نیازمند حمایت بی دریغ از دختران و خانواده های آسیب پذیر استخانم راسل افزود. ما باید روی نگه داشتن دختران در مدرسه و اطمینان از داشتن فرصت های اقتصادی تمرکز کنیم.»

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما