گوترش: برابری جنسیتی، تنها راه برابری جنسیتی

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نشستی با گروه دوستان سازمان ملل در مورد برابری جنسیتی به مناسبت پنجمین سالگرد راهبرد برابری جنسیتی خود صحبت می‌کرد – اولویت کلیدی اولین دوره ریاست‌جمهوری او، که هم‌اکنون همینطور است.

او گفت: «برای سازمان ملل حیاتی است که ارزش‌هایی را که مطرح می‌کند – ارزش‌های مندرج در منشور – و الگوبرداری از آن‌ها را نشان دهد. برابری جنسیتی در پرسنل ما تنها راه رسیدن به برابری جنسیتی در کار ما است

پیشرفت محکم

او افزود که به طور کلی، “ما راه طولانی را پیموده ایم” و به اولین موفقیت های قابل توجهی دست یافتیم، مانند رسیدن به برابری در گروه رهبری ارشد، برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل، دو سال پیش.

این در حال حاضر در میان روسای و معاونان عملیات صلح نیز صادق است. او خاطرنشان کرد: پنج سال پیش، نسبت زنان در این نقش ها تنها 25 درصد بود.

برابری در سال 2018 در میان 130 هماهنگ کننده مقیم به دست آمد، و نمایندگی زنان در مقرهای مرکزی اکنون به برابری رسیده است، در حالی که تعداد نهادهای سازمان ملل با حداقل 50 درصد کارمندان زن، از پنج به 26 افزایش یافته است.

“شکاف ها باقی می ماند”

او هشدار داد: «در عین حال، شکاف‌ها باقی می‌مانند».

او دور از دفاتر اصلی، در عملیات های بشردوستانه و حفظ صلح، گفت:پیشرفت کند بوده و در برخی موارد به عقب رفته ایم. ما باید به ویژه نگران کاهش زنانی باشیم که در پست‌های دبیرخانه سطح ابتدایی در این زمینه استخدام می‌شوند. این می تواند تأثیر جدی بر چشم انداز برابری در آینده داشته باشد.»

به طور کلی کارکنان دبیرخانه باید در سال 2025، یعنی سه سال قبل از پایان مهلت، به برابری بین نمرات “حرفه ای” نزدیک شوند، اما این رقم این واقعیت را پنهان می کند که تا سال 2028 طول می کشد تا در این زمینه برابری وجود داشته باشد.

او گفت که این بدان معناست که استراتژی کلی اکنون باید بر حفظ پیشرفت در این زمینه تمرکز کند.

خط لوله استعدادها

“ما به حمایت از خط لوله استعدادهای درخشان زنان ارشد، که منجر به انتصاب نزدیک به 60 زن ارشد، عمدتاً در حوزه، از سال 2014 شده است” ادامه خواهیم داد و انتقال کارکنان خدمات عمومی و افسران ملی را به رده های شغلی حرفه ای تسهیل می کنیم. .

آقای گوترش گفت: “و این حوزه ای است که نیاز به تصویب مجمع عمومی دارد و من روی این گروه از دوستان حساب می کنم که در این زمینه بسیار فعال باشند، زیرا ابزاری کلیدی برای به دست آوردن زنان در موقعیت های حرفه ای در این زمینه است.” .

او گفت که فرهنگ محل کار نیز باید پیشرفت کند. و اگر کلیشه ها و تعصبات در محل کار کنترل نشود، تبعیض جنسیتی و نژادپرستی قابل تحمل باشد، “ما مردمی را که به آنها خدمت می کنیم شکست خواهیم داد.”

او گفت که مصمم است برای پایان دادن به همه اشکال تبعیض، از جمله آزار جنسی، گام‌هایی را پیش ببرد.

فضا برای بهبود

دبیرکل سازمان ملل سه زمینه را برای بهبود مشخص کرد. اول، تمرکز بر جنسیت و تنوع جغرافیایی به عنوان اهداف مکمل. “فقط 36 درصد از کارکنان حرفه ای منطقه آفریقا در دبیرخانه زن هستند و این باید تغییر کند.”

دوم، ما خواهیم کرد تقویت تلاش ها برای استخدام زنان در ماموریت های میدانیاو گفت، و سوم، سازمان ملل باید سیاست‌ها و ابزارهای ما را دو چندان کند. تا آن را به یک کارفرمای جذاب تر برای زنان تبدیل کند.

ما به همکاری نزدیک با کشورهای عضو و جامعه مدنی، به ویژه از جنوب جهانی ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که همه کشورها و جوامع، در تمام سطوح سازمان خود را منعکس می‌کنیم.»

او تکرار کرد که برابری جنسیتی ضروری است.برای برآوردن انتظارات مردمی که به آنها خدمت می کنیم، و برای ساختن جهانی پایدارتر، عادلانه، فراگیر، صلح آمیز و مرفه برای همه

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه