کمک کرد، شنید یا در آغوش گرفت؟ وقتی کسی که دوستش دارید ناراحت است چه چیزی بپرسید

سپتامبر گذشته، با خواهرم هدر، معلم آموزش ویژه در یک مدرسه ابتدایی در شمال نیویورک، تلفنی تماس گرفتم.

هدر – که برای شاگردانش خانم استلا نامیده می شود – هفته چالش برانگیزی را تجربه کرده بود. دانش‌آموزانش در حال گذراندن سال تحصیلی جدید بودند، اما برخی از آنها در کلاس آشفته شده بودند.

“وقتی کودکی از نظر عاطفی تحت فشار است چه کار می کنید؟” من پرسیدم. او به من گفت که بسیاری از معلمان مدرسه او از دانش آموزان یک سوال ساده می پرسند: آیا می خواهید به شما کمک شود، شنیده شوید یا در آغوش بگیرید؟

هدر گفت، این انتخاب به کودکان حس کنترل می‌دهد، که وقتی در تمام طول روز از قوانین مدرسه پیروی می‌کنند مهم است. او توضیح داد: «و همه بچه‌ها احساساتشان را متفاوت مدیریت می‌کنند». “بعضی ها به یک جعبه دستمال کاغذی نیاز دارند، یا می خواهند در مورد مشکلی در اتوبوس صحبت کنند، و من فقط گوش می دهم.”

به نظرم رسید که این سوال می تواند به همان اندازه برای بزرگسالان موثر باشد.

در تمام مدت ازدواجمان، اگر به شوهرم تام درباره مشکلی که داشتم می گفتم، قبل از اینکه صحبتم را تمام کنم، شروع به عیب یابی می کرد. منظورش خوب بود، اما پیشنهاداتش باعث شد من بدتر شوم. گاهی فقط هوس یک آغوش خرس بی صدا داشتم.

حالا، وقتی یکی از ما از چیزی ناراحت است (اگر صادق باشم، معمولاً من هستم)، دیگری آن سؤال را می پرسد. در چند ماه گذشته یک تغییر بازی بوده است. نیازها را روشن می کند. این احساسات چرخشی را کاهش می دهد. این به ما کمک می کند تا اقدامات مثبت انجام دهیم.

هر گزینه – یک آغوش، توصیه متفکرانه اما درخواستی یا یک گوش همدلانه – قدرت آرامش و آرامش را دارد. در آغوش گرفتن از طرف همسرتان سطح اکسی توسین، هورمون پیوند، را افزایش می دهد و به کاهش استرس کمک می کند. شواهدی وجود دارد که شنیده شدن، معروف به “گوش دادن با کیفیت بالا”، می تواند حالت تدافعی را در طول مکالمات سخت و صمیمی کاهش دهد. و برخی تحقیقات نشان می دهد که زوج هایی که به یکدیگر توصیه های حمایتی می کنند، رضایت بیشتری از رابطه دارند.

دکتر الیزابت ایستون، مدیر روان درمانی در مرکز خلق و خو و اضطراب Pathlight در دنور گفت: اما احساسات مختلف نیاز به پاسخ های متفاوتی دارند. او گفت: «بنابراین یک پاسخ، مانند اطمینان، ممکن است برای اضطراب مفید باشد، اما ممکن است باعث عصبانیت بیشتر کسی شود که ناامید است.

جادا جکسون، مشاور بهداشت روان دارای مجوز در دالاس، گفت: سبک ترجیحی شما ممکن است با همسرتان ناسازگار باشد. وقتی با زوج‌هایم کار می‌کنم، به آن‌ها می‌گویم، گوش کنید، تصور نکنید چون می‌خواهید در آغوش بگیرید، یا برای رفع مشکلات، شریک زندگی‌تان هم همین را می‌خواهد.

حتی در ازدواج خود، دکتر جکسون گفت: “من به شوهرم می گویم، سعی نکنید همیشه آن را درست کنید.” گاهی اوقات من فقط می خواهم هوا را خالی کنم.»

او اضافه کرد که حل‌کننده‌ها ممکن است سعی کنند برای رضایت خود چیزها را ترمیم کنند، “نه لزوماً به این دلیل که می‌خواهند طرف مقابل احساس بهتری داشته باشد.” (یک مطالعه در سال 2018 که در بولتن شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شد نشان داد که دادن مشاوره می تواند “احساس قدرت” مشاور را تقویت کند) و دکتر جکسون گفت که بازخورد ناخواسته می تواند لایه دیگری از تنش ایجاد کند.

فرانک کاسترو، روانشناس بالینی در نیویورک و کالیفرنیا، گفت، فردی که ناراحت است ممکن است از قبل از راه حل ها آگاه باشد، “اما آنها ممکن است بخواهند قبل از اینکه به حل مشکل بروند، با احساس ناامیدی یا ناامیدی بنشینند.”

یا ممکن است برای یک آغوش اطمینان‌بخش وارد خانه شوید، “اما شریک زندگی شما مانند یک کاکتوس خاردار است.”

دکتر جکسون گفت که فهمیدن اینکه آیا عزیز شما می‌خواهد به او کمک شود، شنیده شود یا در آغوش گرفته شود، “در واقع این سوال است که “چگونه می‌توانم نیازهای شما را برآورده کنم؟”

دکتر کاسترو توضیح داد که با طرح این سؤال، فرضیاتی نمی‌کنید. “شما در حال درخواست اجازه هستید – و همچنین بسیار عمدی – که نشانه همدلی است.”

وقتی تام از من می‌پرسد به چه چیزی نیاز دارم، مدت زمانی را که برای کار کردن صرف می‌کنم کاهش می‌دهد. یک دقیقه مکث می‌کنم، ارزیابی می‌کنم و پاسخ می‌دهم: بیشتر اوقات، این فقط یک در آغوش گرفتن است.

هدر گفت: «معمولاً شاگردان من هم همین را می‌گویند.


دنی بلوم گزارش می دهد که یک مطالعه جدید نشان می دهد که اگر می توانید، بهتر است خودتان را استیل کنید و کمی ورزش کنید. محققان دریافتند که انجام 150 دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​یا شدید در هر هفته ممکن است برخی از پیامدهای سلامتی خواب تکه تکه را خنثی کند.


از اینکه مشترک هستید متشکرم

نسخه های گذشته خبرنامه را اینجا بخوانید.

اگر از مطالبی که می خوانید لذت می برید، لطفاً آن را به دیگران توصیه کنید. آنها می توانند در اینجا ثبت نام کنند. همه خبرنامه های مختص مشترکین ما را اینجا مرور کنید.

بازخورد دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. به ما ایمیل بزنید well_newsletter@nytimes.com.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances