کاربران وی چت از Tencent التماس می کنند که پس از اعتراض پکن، حساب های خود را بازیابی کند

چیزی که اکثر پست ها به اشتراک می گذارند یک حس ناامیدی است. از آنجایی که وی چت تقریباً در تمام جنبه های زندگی مورد استفاده قرار گرفته است، ممنوع کردن حساب اصلی شما می تواند ویرانگر باشد. پست‌های Weibo توضیح می‌دهند که چگونه مسدود شدن حساب‌های WeChat آنها دریافت پیام از همکاران، کارفرمایان بالقوه یا اعضای خانواده را دشوار می‌کند. برخی می نویسند که اکنون در آستانه افسردگی هستند.

در همین حال، حساب‌های خدمات مشتری Tencent در Weibo فقط پاسخ‌های رباتیکی را در زیر این پست‌ها ارسال کرده و از آنها می‌خواهند اطلاعات بیشتری ارائه دهند. دو کاربر Weibo به MIT Technology Review گفتند که پست کردن زیر این هشتگ به هیچ وجه به روند درخواست تجدیدنظر آنها کمک نمی کند.

زندگی پس از وی چت

ممنوعیت از وی چت شما را به یک روح در پلتفرم همه جا تبدیل می کند. چن می‌گوید: «بعد از از دست دادن وی چت، به نظر می‌رسد ارتباط خود را با دنیا از دست داده‌اید. اگرچه هنوز می‌توانید وارد حساب WeChat خود شوید، پیام‌هایی را که دیگران برای شما ارسال کرده‌اند و پیام‌های گروهی را بخوانید و پرداخت‌های دیجیتالی انجام دهید، نمی‌توانید با آنها تعامل داشته باشید یا به آنها پاسخ دهید.»

وی چت در سال 2020 به کاربران ممنوعه اجازه داد تا مخاطبین خود را صادر کنند، بنابراین اگر آنها تصمیم گرفتند حساب جدیدی ثبت کنند و دوباره شروع کنند، می توانند دوستان خود را یکی یکی اضافه کنند. اما برای اکثر کاربران WeChat که بیش از یک دهه از این برنامه استفاده کرده‌اند، این به معنای اضافه کردن هزاران مخاطب به صورت دستی و توضیح برای آنهاست که برای اجرای این ممنوعیت چه کار کرده‌اند.

چن 11 سال از حساب قدیمی خود استفاده کرد و بیش از 1400 مخاطب داشت. چند ساعت طول کشید تا او 500 مخاطب را از حساب پشتیبان خود اضافه کرد. “زمانی که داشتم مخاطبین را دوباره اضافه می کردم، از من سوال شد که آیا کلاهبردار هستم یا خیر و آن شخص برای تایید با من تماس گرفت. چن می‌گوید اگر شماره این شخص یا روش‌های تایید دیگر را نداشته باشم، شاید بلافاصله از دوستی با من امتناع کنند. سپس اشتراک‌ها، محتوای نشانه‌گذاری‌شده، حساب‌های عمومی که او دنبال می‌کند و همه اطلاعات دیگری که به حساب وی چت او مرتبط است، وجود دارد. او هم باید همه اینها را مهاجرت کند.

روز جمعه، پس از پایان بحث اعتراض، بسیاری از کاربران ویچت متوجه شدند که چه کسانی از دوستانشان ممنوع شده اند یا به دوستان خود کمک می کنند تا دسته های جدید وی چت خود را گسترش دهند. مقاله ای در سال 2020 که یک چک لیست مفید در مورد کارهایی که پس از ممنوعیت توسط وی چت انجام شود ارائه می کرد، یک شبه حداقل 70000 بازدید به دست آورد.

اخبار مربوط به تعلیق بدیهی است که تأثیر وحشتناکی نیز داشته است، زیرا مردم می سنجیدند که آیا در مورد اعتراض صحبت کنند، در حالی که اکنون مشخص شده بود که ممکن است حساب های آنها مسدود شود. با گروگان گرفتن دسترسی مردم به خدمات دیجیتال، دولت توانست مانع از انتشار اطلاعات و افزایش کنترل آن شود.

همه حاضر نیستند گروگان شوند. در حالی که تینا در مورد پست هایی در Weibo شنیده است که از Tencent برای کمک درخواست می کند، این چیزی نیست که او می خواهد انجام دهد. او شدت سانسور سیاسی را درک می کند و معتقد نیست که پست کردن کمکی می کند.

او تا کنون فقط به مخاطبین نزدیک خود در مورد آنچه اتفاق افتاده است گفته است و قصد دارد حداقل برای مدتی بدون حساب وی چت زندگی کند. او همیشه احساس می کرد که به هر حال زمان زیادی را در برنامه های رسانه های اجتماعی صرف کرده است. شاید این ترک اجباری بتواند یک تجربه سم زدایی باشد.

بسیاری از مردم دیروز حساب دوم خود را ثبت می کردند. اما من به آنها گفتم که این کار را نمی کنم. من می خواهم آن را امتحان کنم. اگر فرض کنید، من همچنان می‌توانم بدون وی چت به طور عادی زندگی کنم، فکر می‌کنم می‌توانم حساب دیگری را ثبت نکنم.» من فکر نمی کنم که یک فرد باید اینقدر نزدیک باشد [WeChat] با یکدیگر.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم