چرا زمان توقف در جام جهانی زیاد است؟CNN

در گذشته، صدایی شنیده می‌شد که مسابقات فوتبال را از ۹۰ دقیقه‌ی سنتی‌شان کوتاه می‌کردند تا برای نسل جوان‌تر که عادت به هضم سریع محتوا دارند، جذاب باشد.

اما، در جام جهانی 2022، مخاطبان بازی‌هایی را تجربه می‌کنند که به تازگی طولانی‌تر شده‌اند – بسیار طولانی‌تر.

ما شاهد چهارمین داور بوده‌ایم که در طول بازی‌های قطر، تابلوهای الکترونیکی خود را در پایان نیمه‌ها بالا می‌بردند و در طول چهار یا پنج دقیقه معمول سیگنال‌هایی را نشان می‌دادند.

هفت یا هشت دقیقه اغلب حداقل به نظر می رسد. قبلاً در چند مورد، بیش از 10 دقیقه به آن اضافه شده است.

این باعث شده است که تنها یکی از هشت بازی ابتدایی مسابقات در کمتر از 100 دقیقه به پایان برسد.

در واقع، طبق وب‌سایت آمار Opta، پنج نیمه با بیشترین زمان توقف در یک مسابقه جام جهانی، از زمان شروع رکوردها در سال 1966، همه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در جام جهانی 2022 بوده‌اند.

برد 6 بر 2 انگلیس مقابل ایران در مجموع 117 دقیقه و 16 ثانیه بود که در پایان نیمه اول 14 دقیقه و 8 ثانیه و در پایان نیمه دوم 13 دقیقه و 8 ثانیه اضافه شد.

در نتیجه پنالتی مهدی طارمی با 102 دقیقه و 30 ثانیه آخرین ضربه پنالتی هر تیمی در جام جهانی از سال 1966 بود.

14 دقیقه و 34 ثانیه به تساوی 1-1 تیم ملی مردان ولز و آمریکا، 12 دقیقه و 49 ثانیه به پیروزی 2-0 هلند مقابل سنگال و 10 دقیقه و 18 ثانیه به بازی اضافه شد. پیروزی 2-0 اکوادور مقابل قطر میزبان در دیدار افتتاحیه این مسابقات.

برخی از زمان اضافه شده به وقفه های طولانی مدت مصدومیت کاهش یافته است.

علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران در بازی این تیم مقابل انگلیس در حالی که یاسر الشهرانی مدافع تیم ملی عربستان بر اثر زانو از محمد العویس دروازه بان خود مقابل آرژانتین آسیب دید، دچار ضربه مغزی شدید شد.

بیرانوند در جریان بازی ایران مقابل انگلیس مصدوم شده است.

با این حال، بازی‌های طولانی بخشی از حرکت فیفا، نهاد حاکم بر ورزش، برای مبارزه با اتلاف وقت و بازیابی زمان از دست رفته برای جشن‌های گل، بررسی کمک داور ویدیویی (VAR) و تعویض است.

پیرلوئیجی کولینا، داور مشهور سابق و رئیس فعلی کمیته داوران فیفا، توضیح داد قبل از شروع مسابقات، طرفداران باید انتظار بازی‌های بیش از 100 دقیقه را داشته باشند و زمان اضافه‌شده بیش از «هفت یا هشت دقیقه» را داشته باشند.

کولینا در یک کنفرانس رسانه ای گفت: «این چیز جدیدی نیست. «(در آخرین جام جهانی) روسیه، برای داور چهارم کاملاً عادی شد که تخته را با هفت، هشت، نه دقیقه روی آن نشان دهد.

ما به داوران خود توصیه کردیم که در محاسبه زمان اضافه شده در پایان هر نیمه بسیار دقیق باشند تا زمان از دست رفته به دلیل یک نوع حادثه خاص را جبران کنند.

چیزی که ما می خواهیم از آن اجتناب کنیم این است که یک مسابقه با 42، 43، 44، 45 دقیقه بازی فعال داشته باشیم. این قابل قبول نیست.

هر زمان که حادثه ای مانند درمان مصدومیت، جای تعویض، ضربه پنالتی، کارت قرمز یا جشن یک گل رخ می دهد – می خواهم تأکید کنم که این یک لحظه شادی برای یک تیم است، برای تیم دیگر شاید نه – اما ممکن است یک یا یک و نیم دقیقه طول بکشد.

بنابراین تصور کنید در یک نیمه دو یا سه گل زده می‌شود و از دست دادن پنج یا شش دقیقه آسان است و این تیم باید در پایان جبران شود.»

با این حال، این بازی‌های طولانی‌تر واکنش‌های متفاوتی را از سوی بازیکنان سابق و کارشناسان فوتبال برانگیخته است.

جیمی کاراگر هافبک سابق انگلیس و لیورپول گفت در توییتر: “لذت بردن از مقدار زمانی که مسئولان در جام جهانی 2022 قطر به آن اضافه می کنند. زمان زیادی در فوتبال تلف می شود!”

اما تیم ویکری، کارشناس فوتبال آمریکای جنوبی گفت این “افزودن راندهای اضافی در پایان یک مسابقه بوکس” بود.

ویکری در توییتر نوشت: «به نفع این زمان‌های توقف غول‌پیکر نیستم. ساییدن بازیکنان در زمین. 4 خوب بود 9؟ نه برای من.”

وی افزود: بازیکنان در حال حاضر زمین بسیار بیشتری را نسبت به گذشته پوشش می دهند. اتلاف وقت آشکار را جبران کنید، خوب. اما همه اینها خیلی زیاد است.»

فیزیوتراپیست مت کنوپینسکی همچنین هشدار داد که افزایش زمان اضافه، علاوه بر “تقاضای شدید از نظر تراکم بازی ها و بازی ها” می تواند منجر به آسیب دیدگی بیشتر بازیکنان شود.

کونوپینسکی که یکی از بنیانگذاران Rehab4Performance است، به CNN Sport گفت: «این به خستگی روحی و جسمی کمک می کند.

ما می دانیم که خطر آسیب دیدگی در انتهای نیمه ها افزایش می یابد، بنابراین اگر مدت زمانی که از بازیکنان خواسته می شود برای بازی افزایش دهیم، ممکن است خطر آسیب دیدگی افزایش یابد.

از نظر ذهنی، اگر 10 دقیقه دیگر به پایان بازی اضافه شود، از نظر فیزیولوژیکی سخت است که یک بازی را تعطیل کنند.

همچنین برای تیم‌هایی که به دنبال ادغام بازیکنانی هستند که ممکن است پس از مصدومیت بازگردند، چالش‌برانگیزتر است. به عنوان مثال، یک کموی 20 دقیقه ای ممکن است تبدیل به یک کموی 30 دقیقه ای بیشتر شود.

Konopinski همچنین تقویم شلوغ فوتبال را برجسته کرد. او گفت که 32 تیم جام جهانی و اعضای کادر فنی آنها باید “سخت تر” کار کنند تا ریکاوری بازیکنان را در بین بازی ها بهبود بخشند.

این شامل مداخلاتی مانند استراتژی های تغذیه، استراتژی های هیدراتاسیون، پیشرفت های درمانی و تکنولوژیکی از نظر مدیریت بهبودی است. به عنوان مثال می توان به بافت نرم، استخرهای شنا و اتاق های یخ اشاره کرد.

به کنار نگرانی های مصدومیت، خود را برای دقایق بسیار بیشتری در جام جهانی آماده کنید تا مسابقات در 18 دسامبر به پایان برسد.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاه
تماس با ما