(ویدئو) خودکشی زنان افغان با مرگ موش

مردان و زنان افغانستان روز‌های سخت را پشت سر می‌گذرانند. آینده تاریک پیش روی افغانستان باعث افزایش نرخ خودکشی و آسیب در این کشور می شود.

به گزارش فرارو، یورونیوز نوشت: سهم زنان در مقابل آسیب و اقدام به خودکشی بالاتر از مردان است. آن‌ها از نیمه اوت سال گذشته و با روی کار آمدن دوباره طالبان از بخش‌های مختلف جامعه حذف و به اندرونی خانه‌ها هدایت شده‌اند.

زنان افغان امیدی به تغییر شرایط پیش رو دارند و اقدام به «خودکشی» گاهی تنها راه پیش روی آنهاست. از قرص، سم، مرگ موش و حلق آویز کردن از جمله روش هایی که از سوی زنان برای پایان دادن به زندگی استفاده می شود.

فیروزان شیدی، روان هر روز با صفی از بیماران جماعتی است که با مشکلات حوزه سلامت روان و آسیب دست و پنچه نرم می‌شوند.

او که در شفاخانه کاپیسا در کابل به کار است، می‌گوید: «ما افراد زیادی داریم، آمار خودکشی‌ها بالاست. در اردیبهشت حتی در یک هفته ۴ تا ۵ مورد خودکشی داشتیم. یکی از آن‌ها خود را حلق‌آویز کرده بود و سه نفر دیگر سم‌موش خوردند و خانواده‌ها را نمی‌دانستند. یکی هم با تفنگ شکاری خودکشی کرده بود، اما گفت که او خودکشی کرده است، اما می‌دانیم که برادرش یا فرد دیگری او را کشته است.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم