همزمان با غرق شدن Joshimath، CM پوشکار سینگ دهمی Uttarakhand رهبری عملیات نجات و توانبخشی را بر عهده خواهد داشت | اخبار هند

دهرادون: پوشکار سینگ دهمی، رئیس وزیر اوتاراکند روز جمعه گفت که در پی فرونشست زمین در Joshimath در منطقه Chamoli، او عصر امروز نشستی در سطح عالی در دهرادون برگزار خواهد کرد. دهرادون عصر امروز در رابطه با رانش زمین در جوشیماث و شکاف در منازل، گفت. به غیر از مقامات مدیریت بلایای طبیعی، آبیاری، وزارت کشور، کمیشنر گرهوال ماندل و قاضی چامولی نیز در این نشست اشتراک خواهند داشت.

دهمی در ادامه گفت که روز شنبه از Joshimath بازدید خواهد کرد و وضعیت را بررسی خواهد کرد.» وی افزود: تیمی از BJP نیز به آنجا اعزام شده است. قابل ذکر است که واحد دولتی BJP نیز کمیته ای 14 نفره را با هماهنگی تشکیل داده است. آدیتیا کوتاری، دبیرکل ایالتی حزب برای ارزیابی حادثه فرونشست زمین و خسارات گزارش شده. Joshimath، در منطقه Chamoli اوتاراکند، شاهد رانش شدید زمین است. در حال حاضر تمامی بخش های این منطقه تحت تاثیر رانش زمین قرار گرفته اند. اداره مدیریت بلایای منطقه اعلام کرد که بنا بر گزارش ها در 561 خانه در Joshimath در نتیجه ادامه فرونشست زمین در این شهر، شکاف ایجاد شده است. به دنبال ظاهر شدن شکاف در خانه ها، در مجموع 66 خانواده گزارش شده است که از این شهر مهاجرت کرده اند. Joshimath در حال حاضر.

ساکنان Joshimath، یک شهر مقدس در Uttarakhand، پس از مشاهده شکاف در منازل و جاده های شهر نگران شده اند و توسط اداره تخلیه و به پناهگاه های شبانه شهرداری منتقل شده اند. مقامات گفتند که افراد آسیب دیده، خانواده ها و کودکان آنها در حال حاضر در پناهگاه های شبانه زندگی می کنند. اهالی محل می گویند که مردم آسیب دیده از رانش زمین، از سوی حکومت اطمینان داده شده اند که خانه های پیش ساخته خواهند داشت.

با این حال آنها نگران این هستند که چه زمانی خانه ها به آنها اختصاص می یابد. دولت اوتاراکند تیمی از دانشمندان تشکیل داده است تا دلیل وقوع فرونشست زمین در Joshimath و خسارت گزارش شده به خانه ها را بیابند. در بیانیه رسمی دولت آمده است که تیم از محل بازدید کرده و علت فرونشست زمین را بررسی خواهد کرد.

بر اساس بیانیه رسمی، مهندسان سازمان زمین شناسی هند، مؤسسه Wadia و IIT Roorkee در تیمی که به دستور وزیر ارشد پوشکار سینگ دهمی تشکیل شده است، حضور دارند. طبق گزارش اداره مدیریت بلایای منطقه، شکاف هایی در 561 خانه در Joshimath به دلیل ادامه نشست زمین در شهر ایجاد شده است.

به دنبال پیدایش ترک‌ها در خانه‌ها، تاکنون مجموعاً 66 خانواده از جوشیماث مهاجرت کرده‌اند.” اکنون روند افزایش شکاف‌ها در سینگ‌در و مرودی آغاز شده است. Badrinath NH در نزدیکی منطقه Singhdhar Jain و JP Company Gate در شایلندرا پاوار، رئیس شهرداری Joshimath، گفت: “مرودی، در نزدیکی پست بازرسی بخش جنگل، به طور مداوم در حال ترک خوردن است. این شکاف هر ساعت در حال افزایش است که نگران کننده است.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم