نمایندگان سازمان ملل متحد در مورد حفاظت از تنوع زیستی دریایی در آب های بین المللی به توافق تاریخی دست یافتند

دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای که ساعاتی پس از انعقاد توافق توسط سخنگوی خود منتشر کرد، گفت: این اقدام یک پیروزی برای چندجانبه‌گرایی و تلاش‌های جهانی برای مقابله با روندهای مخربی است که سلامت اقیانوس‌ها در حال حاضر و برای نسل‌های آینده با آن مواجه است. در مقر سازمان ملل در نیویورک، جایی که مذاکرات سخت در مورد پیش نویس معاهده در دو هفته گذشته در جریان بوده است.

توافقی که توسط نمایندگان کنفرانس بین دولتی در زمینه تنوع زیستی دریایی مناطق فراتر از صلاحیت ملی، که بیشتر با نام اختصاری آن BBNJ شناخته می‌شود، نقطه اوج مذاکرات با تسهیل سازمان ملل است که در سال 2004 آغاز شد.

این چارچوب قانونی که قبلاً به عنوان «پیمان دریاهای آزاد» نامیده می‌شود، پول بیشتری را صرف حفاظت از دریا می‌کند و دسترسی و استفاده از منابع ژنتیکی دریایی را پوشش می‌دهد.

آقای گوترش از طریق سخنگوی خود گفت که این معاهده برای رسیدگی به بحران سه گانه سیاره ای تغییرات آب و هوایی، از دست دادن تنوع زیستی و آلودگی حیاتی است.

در بیانیه با اشاره به تعهد موسوم به «30 در 30» برای حفاظت از 30 آمده است: «همچنین برای دستیابی به اهداف و اهداف مرتبط با اقیانوس در دستور کار 2030 برای توسعه پایدار، و چارچوب جهانی تنوع زیستی کونمینگ-مونترال حیاتی است. درصد از زمین ها و آب های داخلی سیاره و همچنین مناطق دریایی و ساحلی، تا سال 2030 توسط کنفرانس تاریخی سازمان ملل در مونترال در دسامبر گذشته ساخته شده است.

دبیرکل با اشاره به اینکه تصمیم BBNJ مبتنی بر میراث کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق دریاها (UNCLOS) است، از همه طرف‌ها به خاطر جاه‌طلبی، انعطاف‌پذیری و استقامتشان قدردانی کرد و از سفیر رنا لی از سنگاپور به خاطر رهبری‌اش قدردانی کرد. و فداکاری

خانم لی شب گذشته با اعلام موافقت با استقبال گسترده در اتاق جلسه گفت: “خانم ها و آقایان، کشتی به ساحل رسیده است.” هیئت ها بعداً برای تصویب رسمی متن تشکیل جلسه خواهند داد.

در بیانیه منتشر شده توسط سخنگوی سازمان ملل آمده است که دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین حمایت انتقادی از سازمان های غیر دولتی، جامعه مدنی، موسسات دانشگاهی و جامعه علمی را به رسمیت می شناسد.

در پایان بیانیه آمده است: «او مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با همه طرف‌ها برای تضمین اقیانوسی سالم‌تر، انعطاف‌پذیرتر و سازنده‌تر است که به نفع نسل‌های فعلی و آینده باشد.»

واکنش نشان می دهد در توییتر، Csaba Kőrösi، رئیس جمهور 77هفتم نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، همچنین به نمایندگان و خانم لی برای دستیابی به اجماع در مورد چارچوب قانونی جهانی برای دریاهای آزاد تبریک گفت.

این یک موفقیت بزرگ برای چندجانبه گرایی است. نمونه ای از تحولی که جهان ما به آن نیاز دارد و مردمی که ما به آنها خدمت می کنیم تقاضا می کند.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه