نقد و بررسی کتاب & جان موریس زندگی از هر دو طرف یک بیوگرافی&

اگرچه موریس نوشت که ازدواج او “باز” ​​بود، کلمنتز همه چیز را به شدت PG نگه می دارد، چه به دلیل صلاحدید یا عدم کثیفی. پرشورترین رابطه او ممکن است یک رابطه خیالی با لرد «جکی» فیشر از کیلورستون باشد، دریاسالار ناوگان که احتمالاً اولین بار در نامه ای به وینستون چرچیل در سال 1917 از عبارت OMG استفاده کرد. اگرچه او آشکارا مشتاق اعتبار آکادمیک بود، اما ممکن است یک بی‌حوصلگی و تحقیر خود مانع از آن شود. او بیش از یک بار خود را به‌عنوان یک «فلیبرتی‌گیبت»، یکی از واژگانی از واژه‌های محبوب «ریکوشت» که شامل «هاروم-اسکاروم» و «رازل-دازل» می‌شد، رد کرد.

موریس به عنوان یک خبرنگار توله با کری گرانت و ایروینگ برلین مصاحبه کرده بود و بعداً با حضور در «نمایش دیک کاوت» و تمسخر نورا افرون در Esquire به یک سلبریتی تبدیل شد. برخی فکر می کردند نثر او به سمت رنگ ارغوانی است (“بهترین نویسنده توصیفی در زمان ما، از نوع آبرنگ”، ربکا وست را در این صفحات کنار زد)، اما بسیاری از تحسین کنندگان او شامل پل تروکس بودند – اگرچه او یک بار ظاهر او را به طرزی زمخت مقایسه کرد. توتسی – و تینا براون، که به موریس مأموریت داد تا برای Vanity Fair مشخصات پسر جورج را تعیین کند. گلاسه های قدیمی با نام هایی مانند هالیدی، ونچر و هورایزن او را به سرزمین های دور فرستادند و دستمزد هنگفتی به او دادند، اگرچه او در مورد پول به عنوان “یک نگرانی دائمی” صحبت می کرد.

موریس، مانند گربه‌ی بدکار تبلیغات سال گذشته که نامش را به اشتراک می‌گذاشت، پسندها و ناپسندهای زیادی داشت که در اینجا با ذوق و مزه به آن اشاره شده است. بله به: نقشه ها، مارمالاد، موسیقی (او همچنین از صفت های “مالخولیایی”، “بیشمار” و “با شکوه” استفاده می کند). ایلان ماسک، کشتی های جنگی و شراب. نه به: شاکیان، واشنگتن دی سی (“شاید خسته کننده ترین شهر سیاره زمین”)، باغ وحش ها و – به طرز عجیبی، با توجه به اینکه چگونه به او کمک کرده است – علم. کلمنتز می نویسد: «حتی تکامل هم برای او مشکوک بود.

این زندگی‌نامه همراه خوبی برای آثار گسترده موریس است، حتی اگر روان پیچیده او، مانند جسمانی او، غیر ممکن باشد. جان موریس زنی بود که “همه چیز را داشت”، همانطور که راهنمای قدیمی هلن گورلی براون به طور افسانه ای پیشنهاد کرد – اما هزینه آن برای افراد دیگر جایی در مه باقی می ماند.


جان موریس: زندگی از هر دو طرف: بیوگرافی | نوشته پل کلمنتز | مصور | 608 ص | کاتب | 35 دلار


Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما