مردی که همه تپه های شنی در صحرای لیوا ابوظبی را می شناسد

یادداشت سردبیر – این مجموعه سفر سی ان ان توسط کشوری که آن را برجسته می کند حمایت مالی می شود. سی ان ان کنترل کامل ویراستاری را بر موضوع، گزارش و فراوانی مقالات و ویدیوهای داخل اسپانسر، مطابق با خط مشی ما، حفظ می کند.

صحرای لیوا، ابوظبی (CNN) – وقتی سلام المازروعی پسر بود، او و دوستانش در بیابان بازی می کردند که برای اکثر مردم ترسناک بود.

در تاریکی شب، علیرغم اینکه در اکثر کشورها برای رانندگی خیلی جوان بودند، ماشین ها را به دریای عظیم تپه های شنی که از ابوظبی تا عربستان سعودی کشیده شده بود می بردند، سپس چراغ های جلو را خاموش می کردند.

در حالی که فقط ماه راه را روشن می کرد، آنها با هم مسابقه می دادند تا ببینند چه کسی می تواند در سریع ترین زمان به خانه بازگردد.

به وضوح یک بازی پر خطر بود. یک پیچ اشتباه بگیرید، خراب شوید یا در شن‌های نرم گیر کنید و تنها باشید، فرسنگ‌ها از تمدن فاصله دارید و به رحمت طلوع خورشید بیابانی رها می‌شوید که می‌تواند دمایی شبیه به فر را در طول روز ایجاد کند.

او می گوید: «اما ما هرگز گم نشدیم.

برای آلمازروعی، این تپه های شنی به ظاهر یکسان که تا آنجا که چشم کار می کند امتداد می یابند، برای یک شهرنشین مانند خیابان ها آشنا هستند. او می‌گوید اگرچه وزش بادهای شدید گاه‌گاهی می‌تواند شن‌های اطراف را ببرد، اما به گفته او، زمین هرگز آشنایی خود را از دست نمی‌دهد.

این گوشه از صحرای لیوا که به ربع الخالی یا محله خالی نیز معروف است، برای نسل‌ها خانه خانواده بادیه‌نشین آلمازرویی بوده است. اگرچه آنها اکنون خانه‌ها و مشاغلی را در شهرک‌ها و شهرهای ابوظبی راه‌اندازی کرده‌اند، اما صحرا در قلب‌هایشان باقی مانده است و مرتباً برمی‌گردند.

و حالا 46 ساله می خواهد آن را به اشتراک بگذارد. او با الهام از سفرهای گسترده خود به عنوان یک دانشجو و مهندس، سعی کرده راه هایی را برای کمک به مردم فراتر از امارات متحده عربی در تعامل و لذت بردن از جادوی لیوا بیابد.

او می‌گوید: «در ابتدا به فکر راه‌اندازی یک کمپ در آمریکا، در کالیفرنیا، با 70 شتر عربی بودم. “اما آنها به دلیل نگرانی در مورد بیماری تب برفکی اجازه ندادند. بنابراین ما سپس گفتیم، “بیایید آن را اینجا تنظیم کنیم.”

توسط شن بلعیده شده است

شب های لیوا-4

Liwa Nights دارای تعداد انگشت شماری چادر است که در شیب ملایمی برپا شده اند.

بری نیلد / سی ان ان

“اینجا” نقطه ای با زیبایی تقریباً ماورایی است. پتوی صافی از ماسه که به آرامی تا جایی که چشم کار می کند بیرون می زند. در شب، در زیر آسمان های جوهری و پر از ستاره ها غوطه ور می شود. در طول روز، نور خورشید روشن و آسمان آبی.

واقعاً وسط ناکجاآباد است. دو ساعت رانندگی به سمت جنوب و غرب از مرکز شهر ابوظبی، از طریق شهر کوچک زاید و سپس یک ساعت دیگر به سمت جنوب فاصله دارد تا اینکه جاده تقریباً به آخرین مایل خود برسد قبل از اینکه شن و ماسه آن را ببلعد.

آلمازرویی برای پذیرایی از بازدیدکنندگان، با حمایت پدرش، ابراهیم المازروعی، شب‌های لیوا را تأسیس کرده است — یک کمپ بیابانی با چادرهای زیبا که در سراسر شیب ملایمی در لبه محله خالی گسترده شده است.

در بیرون، نمای بیرونی سفید و طوفان شن چادرها کاربردی به نظر می رسد. در داخل، آنها تجملات خالصی را ارائه می دهند.

بازگرداندن درگاه مهر و موم شده با نوار چسب، فضای داخلی خنک‌شده با تهویه مطبوع را نشان می‌دهد که با پرده‌های مخملی پوشیده شده، فرشی سنتی فرش شده و از بالا با چراغی زیبا که از سقف رفیع چادر آویزان است، روشن می‌شود.

یک تخت دونفره راحت و بزرگ با ملحفه‌های نخی ظریف، کمد، کمد، یک آینه تمام قد و یک میز و صندلی قهوه‌خوری وجود دارد. قسمت‌های پرده جانبی برای نشان دادن حمام مناسب، با توالت آب‌شویی و دوش مجهز به صابون‌های شیک.

اگر بتوانید خود را از اندیشیدن به پوچی وسیع دور کنید و خود را با سکوت خفه دور بودن از تمدن وفق دهید، یک خواب خوب شبانه امکان قوی است.

المازروعی می گوید: «من آن را یک هتل نمی دانم، بلکه یک تجربه می دانم. “وقتی به اتاق خود رسیدید، شگفت زده خواهید شد که همه چیز توسط ما طراحی شده است. وقتی در چادر خود هستید، در تجمل هستید، اما بیرون بروید و در بیابان هستید.”

شب های لیوا-14

چادرها با امکانات رفاهی مجلل مبله شده اند.

وزارت فرهنگ و گردشگری — ابوظبی

برای غذا و سرگرمی، آلمازرویی سازه ای دائمی در همین نزدیکی ساخته است. این خانه که شبیه یک خانه سنتی خاورمیانه از دهه 1800 است، با استفاده از چوب آفریقایی وارداتی طراحی شده است، دارای یک اتاق غذاخوری، بار، صندلی داخلی و خارجی و یک فروشگاه سوغاتی است.

در شب‌های گرم که با چراغ‌های پری یا آتش سوزان کمپ که با نسیم‌های طراوت‌آمیز برافروخته می‌شود، این مکان بهترین مکان برای جمع شدن برای نوشیدنی خنک و شنیدن داستان‌های صحرا است. در طول روز، این مکان محل ملاقات برای فعالیت‌هایی از جمله شتر نوردی، شاهین‌بازی یا تپه‌های شنی 4×4 است.

بهترین زمان برای بازدید در ماه های سردتر از اکتبر تا مارس است. این مکان در طول تابستان زمانی که هوا خیلی گرم است بسته می ماند. گفته می‌شود که دمای هوا تنها در اواخر ماه اوت کاهش می‌یابد، زمانی که ستاره درخشانی به نام Sulhail در افق جنوبی ظاهر می‌شود.

ترن هوایی

اگر المازروعی برای یک گشت و گذار در تپه های شنی لیوا پشت فرمان است، برای یک ترن هوایی آماده باشید. او با استفاده از مهارت‌هایی که در طول مسابقه‌های صحرای مهتابی خود به‌کار می‌برد، یک جسور آرام است، که تپه‌های شنی خود را در فرودهای تقریباً عمودی فرو می‌برد، یا آن را به طرفین در امتداد برآمدگی‌ها، تقریباً به نقطه اوج می‌چرخاند.

او با رنگ شن، پوشش گیاهی و شکل زمین حرکت می کند، و خطی برای Moreeb Dune ایجاد می کند، شیب عظیمی از ماسه که بر فراز یک دشت صاف برجستگی دارد. سالی یک‌بار جمعیت برای فستیوال چند روزه لیوا، که شامل مسابقه‌های ۴×۴ روی تپه‌ها است، در اینجا جمع می‌شوند. رویداد امسال از 22 نوامبر تا 4 دسامبر برنامه ریزی شده است.

در راه بازگشت، المازروعی کالسکه را روی تپه ای بالای کمپ شب های لیوا پارک می کند. در اینجا، بیرون آمدن از شن، یکی از چندین مثانه غول پیکر است که به طور مرتب با آب پر می شود تا چادرها را تامین کند. به دلیل اینکه H2O منبع محلی آن بسیار شور است، حمل می شود.

این یکی از معدود نشانه های تأثیر انسان بر مناظر اطراف است که المازروعی مشتاق حفظ آن است. او می‌گوید قبل از ساختن کمپ، 60 نفر را استخدام کرد تا به مدت دو هفته کار کنند تا انبوهی از زباله‌های باقی‌مانده در محل را توسط افرادی که برای جشنواره‌های قبلی لیوا کمپ می‌کردند، بردارند.

او در حال حاضر در حال نصب صفحات خورشیدی با هدف اتکای 100 درصدی آن به انرژی پایدار است. و او می گوید که در سال گذشته بیش از 700 درخت نخل را به عنوان بخشی از یک برنامه کاشت مداوم برای ایجاد سایه و تشویق حیات وحش در منطقه نصب کرده است.

و در حالی که مقامات دولتی که با او در راه اندازی کمپ همکاری کردند، او می گوید، او را تشویق می کردند که 10 یا 20 چادر به 10 چادری که در حال حاضر برای شبی 750 دلار اجاره می دهد، اضافه کند، او ترجیح می دهد آن را کوچک نگه دارد – ظاهراً نه در آن. آن را به پول جدی.

او می‌گوید: «می‌خواهیم آن را معتبر و رمانتیک کنیم و آن را به عنوان مکانی برای آمدن و خاموش کردن آن برای چند روز نگه داریم.

ایمی ژائو، یک مهندس مستقر در ایالات متحده که اخیراً در ابوظبی مأموریت داشته است، از جمله کسانی است که از مهمان نوازی آلمازروئی در شب های لیوا نمونه ای را تجربه کرده اند — و از سواری آرام تری در کالسکه شنی خود لذت برده اند.

او می گوید: «من واقعاً آن را دوست دارم. “این یک تجربه هیجان انگیز و منحصر به فرد است. چادرها شگفت انگیز بودند.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم