لو گرات، سرمربی فرانسوی فوتبال به دلیل اظهارات “دست و پا چلفتی” زیدان مورد انتقاد قرار گرفت

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

نوئل لو گرات، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه روز دوشنبه مورد انتقاد قرار گرفت، زیرا مجبور شد به دلیل آنچه “اظهارات ناشیانه” در مورد علاقه احتمالی زین الدین زیدان به سرمربیگری تیم ملی فرانسه خوانده بود، عذرخواهی کند.

لو گرات روز یکشنبه در مصاحبه ای با ایستگاه رادیویی فرانسوی RMC با تمسخر گفت که او “حتی تماس او را قبول نمی کرد” در پاسخ به این سوال که آیا زیدان، اسطوره لس بلوز، با او تماس گرفته است تا ابراز علاقه به هدایت دیدیه دشان به عنوان مربی کند.

این موضوع انتقاد کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی و پاری سن ژرمن را برانگیخت و گفت که لو گرات «عدم احترام» را نشان داده است.

رئال مادرید، جایی که زیدان به عنوان بازیکن و مربی از جادوهای ممتازی برخوردار بود، به لو گرات نیز حمله کرد، در حالی که آملی اودیا کاسترا، وزیر ورزش فرانسه خواستار عذرخواهی شد.

رئیس 81 ساله فدراسیون فوتبال روز دوشنبه گفت: می خواهم بابت این اظهارات عذرخواهی کنم که مطلقاً بیانگر دیدگاه من نیست و توجه من به بازیکنی که او بوده و مربی ای که شده است نیست.


من مصاحبه ای با RMC انجام دادم که نباید انجام می دادم زیرا آنها به دنبال جنجال با دیدیه و زین الدین زیدان، دو بزرگ فوتبال فرانسه بودند.

اعتراف می کنم که برخی اظهارات ناشیانه را بیان کردم که باعث سوء تفاهم شد.

قرارداد دشان پس از جام جهانی قطر به پایان رسید، جایی که فرانسه، قهرمان فعلی، پس از یک فینال هیجان انگیز در 18 دسامبر، در ضربات پنالتی به آرژانتین باخت.

با این حال، دشان – که در سال 2012 هدایت این تیم را برعهده گرفت – روز شنبه قرارداد جدیدی امضا کرد تا تا سال 2026 بماند.

لو گرات در پاسخ به سوال RMC که آیا زیدان که در جام جهانی 1998 به عنوان بازیکن در کنار دشان قهرمان جام جهانی 1998 شد، در روزهای اخیر با او تماس گرفته است یا خیر، لو گرات او را به عنوان یک کاندیدای احتمالی رد کرد.

لو گرات گفت: “حتی تماس او را قبول نمی کردم.” “برای اینکه به او بگویم؟ “سلام قربان. نگران نباشید. به دنبال باشگاه دیگری باشید. من به تازگی با دیدیه قرارداد بسته ام.”

لو گرات همچنین به گزارش‌هایی مبنی بر علاقه زیدان به سرمربیگری برزیل پاسخ کوتاهی داد.

او گفت: اگر او به آنجا برود تعجب می کنم.

این به او بستگی دارد که چه می کند. این به من مربوط نیست. من هرگز با او ملاقات نکرده ام و هرگز به جدایی از دیدیه دشان فکر نکرده ایم.

او می تواند به هر کجای اروپا که بخواهد برود، به یک باشگاه بزرگ. اما باور کردن یک تیم ملی برای من سخت است.

حسابرسی دولتی

زیدان در سال 2021 با کسب دو قهرمانی لالیگا و سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در دو دوره سرمربیگری رئال را ترک کرد.

رئال در بیانیه ای اعلام کرد: این اظهارات نشان دهنده عدم احترام به یکی از تحسین برانگیزترین چهره ها توسط هواداران فوتبال در سراسر جهان است و باشگاه ما منتظر اصلاح فوری است.

لو گرات همچنین توسط بازیکنان سابق از جمله لوران بلان، قهرمان جام جهانی در کنار زیدان که قبل از انتخاب دشان سرمربی فرانسه بود، مورد انتقاد قرار گرفت.

بلان که اکنون هدایت لیون را بر عهده دارد، می گوید: «همه ما قبول داریم که صحبت های او دست کم بسیار ناشیانه بود.

او عذرخواهی کرد، اما عذرخواهی بسیار آسان است، دو ثانیه طول می کشد، اما آنچه شما گفتید باقی می ماند.

قوانین فیفا می گوید که فدراسیون های ملی باید عاری از مداخله دولت باشند، اما اودیا کاسترا روز دوشنبه اشاره کرد که می خواهد ببیند لو گریت از سمت خود برکنار شود زیرا از کمیته اجرایی FFF خواسته بود “مسئولیت را بپذیرد”.

او به خبرنگاران گفت: «مهم است که آنها شرایط را اندازه گیری کنند.

من دیگر از این موقعیت ها نمی خواهم که او آن را از دست بدهد. ما بیش از حد به این گاف ها عادت کرده ایم.

روند صعود فرانسه به جام جهانی با اتهاماتی که به لو گرات مطرح شد مبنی بر بدرفتاری او با کارکنان فدراسیون خدشه دار شد.

Le Graet این اتهامات را رد کرد و FFF اقدام قانونی را علیه مجله So Foot آغاز کرد.

با این حال، دولت حسابرسی فدراسیون را آغاز کرده و لو گریت برای شرکت در جلسه سه شنبه فراخوانده شده است.

لو گریت شهردار سابق سوسیالیست شهر کوچک گینگام بریتنی است که بعداً در زمان ریاست باشگاه بر ارتقای تیم فوتبال محلی به یک نیروی درجه یک نظارت داشت.

او در سال 2011 به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد و دوره فعلی او در سال 2024 به پایان می رسد.

(AFP)

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه