قوانين دادگاه تجديدنظر، ساكلرها را مي توان در مقابل مسئوليت مواد افيوني محافظت كرد

هیئت دادگاه تجدیدنظر فدرال روز سه شنبه تصمیم گرفت اعضای خانواده ساکلر، مالکان میلیاردر پردو فارما، از تمام ادعاهای حقوقی مدنی – فعلی و آینده – در مورد نقش آنها در تجارت داروهای مخدر نسخه این شرکت مصونیت کامل خواهند داشت.

این حکم به خانواده حمایت گسترده ای را می دهد که سال ها خواستار آن بوده است، در ازای پرداخت 6 میلیارد دلار از ثروت خانواده برای کمک به رسیدگی به ویرانی های مداوم بحران مواد افیونی.

این یک مانع بزرگ برای آن پول، به اضافه هزینه اولیه 500 میلیون دلاری شرکت، برای توزیع به ایالت ها و جوامع برای برنامه های درمان و پیشگیری از اعتیاد، رفع نیازهایی است که در طول یک بیماری همه گیر افزایش یافته است که بسیار فراتر از سوء استفاده از داروی مسکن تجویزی امضا شده پوردو بوده است. ، اکسی کانتین.

اگر با موفقیت در دیوان عالی شکایت نشود – به گفته کارشناسان حقوقی، دورنمای بعید است – حکم جدید راه را بر روی تجدید ساختار ورشکستگی پردو که تقریباً چهار سال پیش آغاز شده بود، خواهد بست. ورشکستگی هسته اصلی طرحی است که برای حل و فصل هزاران پرونده مواد افیونی علیه این شرکت در سراسر کشور به علاوه تقریباً 400 مورد علیه تک تک اعضای خانواده ساکلر در نظر گرفته شده است.

بر اساس این طرح، Purdue به یک نهاد جدید به نام Knoa Pharma تغییر ساختار خواهد داد که داروهایی را برای درمان اعتیاد و همچنین به تولید داروهای دیگر از جمله OxyContin ادامه خواهد داد. توسط هیئت عمومی نظارت خواهد شد. انتظار می رود با گذشت زمان، Knoa Pharma حداقل صدها میلیون دلار بیشتر به شاکیان کمک کند.

برخی از ناظران نزدیک پرونده پوردو این حکم را تحسین کردند و آن را قرائتی عمل گرایانه خواندند که اکنون می تواند میلیاردها دلار برای ایالت ها، دولت های محلی، قبایل و افرادی که از پوردو به دلیل نقش اولیه و تهاجمی آن در بازاریابی OxyContin به عنوان یک درمان غیر اعتیادآور شکایت کرده اند کم کند. .

وقت آن است که این ورشکستگی را پشت سر بگذاریم. رایان همپتون، یکی از مدافعان قربانیان مواد افیونی که به عنوان رئیس مشترک کمیته طلبکاران پوردو خدمت می کرد، گفت: قربانیان برای بهبودی بیش از حد منتظر بوده اند.

وی افزود: این سیستم تا کامل شدن فاصله زیادی دارد، اما بی عدالتی واقعی در صورتی خواهد بود که این اسکان قربانیان بیش از این متوقف شود.

اما برخی دیگر گفتند که ساکلرز پاس قابل توجهی دریافت کرده است. قرار نبود ورشکستگی یک سیستم قضایی جایگزین برای شرکت های قدرتمند و صاحبان ثروتمند آنها باشد. ملیسا بی. جاکوبی، استاد حقوق در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل، گفت: اما این تأثیر و درک زمانی است که دادگاه‌ها قانون را برای ارائه حمایت‌های فوق‌العاده فراتر از آنچه کنگره مجاز کرده است، می‌خوانند.

تشکیل پرونده ورشکستگی معمولاً باعث توقف موقت طلبکاران یک شرکت از جمله دعاوی حقوقی می شود. مسئله اصلی در این پرونده این بود که با وجود اینکه پوردو درخواست ورشکستگی کرده بود، Sacklers، به عنوان افراد، این کار را نکرده بودند. در نتیجه، شاکیانی که با این طرح مبارزه کردند، ادعا کردند که Sacklers نباید از مزایای حفاظت از مسئولیت شرکت خود بهره مند شوند.

Sacklers در سال 2018 از هیئت مدیره پوردو کناره گیری کرد و از آن زمان تاکنون هیچ دخالت مستقیمی در این شرکت نداشته است.

قاضی یونیس سی لی از دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای حوزه دوم، که نظر روز سه شنبه را برای هیئتی متشکل از سه قاضی نوشت، دریافت که کد ورشکستگی به صاحبان شرکت هایی که درخواست ورشکستگی شخصی نکرده اند، اجازه می دهد تا تحت شرایط خاصی از حمایت مسئولیت برخوردار شوند. موقعیت.

او نوشت: «ورشکستگی ذاتاً موجودی است از منافع رقابتی، مصالحه و نتایجی کمتر از بی‌نقص. «به دلیل این ویژگی‌های تعیین‌کننده، رضایت کامل از همه چیزهایی که بدهکار هستند – چه در پول و چه در عدالت – به ندرت اتفاق می‌افتد.»

قاضی لی همچنین با استناد به حکم ورشکستگی در پرونده‌ای در سال 2019 که پردو را شامل نمی‌شود، تاکید کرد که آزادی‌های اعطا شده به Sacklers «نشان شایستگی نیست که کسی در ازای مشارکت مثبت در بازسازی به دست آورد». آنها “یک جایزه مشارکت” یا “ستاره طلایی برای انجام کار خوب” هستند.

حفاظت از مسئولیت Sacklers به ​​تعقیب کیفری، در صورت تشکیل پرونده، گسترش نمی یابد.

پردو در سپتامبر 2019 اعلام ورشکستگی کرد، زیرا افزایش پرونده های مواد افیونی علیه این شرکت به یک تورنت تبدیل شد.

حکم روز سه‌شنبه بیش از یک سال پس از بحث‌های شفاهی در پنل مدار دوم صادر شد. با گذشت ماه‌ها، هزاران نفر از طرفین دعوا ابراز ناامیدی فزاینده‌ای داشتند که این پرونده حل‌نشده باقی مانده بود، و پرداخت‌های وعده‌داده‌شده معوق مانده بود، حتی در شرایطی که خود همه‌گیری مواد افیونی، که اکنون با استفاده از فنتانیل مشخص شده، همچنان در حال افزایش است.

این حکم یک پیروزی برای پوردو بود، که در مورد تصمیم یک قاضی فدرال که توافق نامه ای را که در ابتدا توسط یک قاضی دادگاه ورشکستگی در سال 2021 تایید شده بود، لغو کرده بود، درخواست تجدید نظر کرد. اما اکثر احزاب که از طرح 2021 درخواست تجدید نظر کرده بودند در نهایت منصرف شدند. پس از اینکه Sacklers پیشنهاد پرداخت خود را تقریباً 1.73 میلیارد دلار افزایش داد، مخالفت های آنها بود.

تنها معترضانی که باقی مانده اند عبارتند از چند شهرداری کانادا، چند فرد و امین ایالات متحده، برنامه وزارت دادگستری که ناظر سیستم ورشکستگی است. خانم جاکوبی، استاد حقوق کارولینای شمالی، گفت که چون آخرین ایالت های معترض با طرح پردو موافقت کرده اند، استدلال امین ایالات متحده برای پیگیری این پرونده قوی نخواهد بود.

امین ایالات متحده از اظهار نظر در مورد حکم روز سه شنبه خودداری کرد.

پردو در بیانیه‌ای پس از صدور حکم، این تصمیم را “پیروزی برای طلبکاران پردو، از جمله ایالت‌ها، دولت‌های محلی و قربانیانی که اکثراً از طرح سازمان‌دهی مجدد حمایت می‌کنند” خواند.

در ادامه بیانیه آمده است: «تمرکز ما در آینده ارائه میلیاردها دلار ارزش برای غرامت قربانی، کاهش بحران مواد افیونی و داروهای نجات بیش از حد است.» طلبکاران ما می‌دانند که این طرح بهترین گزینه برای کمک به کسانی است که بیشتر به آن نیاز دارند، منصفانه‌ترین و سریع‌ترین راه برای حل و فصل دعاوی و تنها راه برای تحویل میلیاردها دلار ارزش به‌طور خاص برای تأمین مالی تلاش‌های کاهش بحران مواد افیونی است.»

خانواده‌های دو برادر بنیان‌گذار پوردو، دکتر مورتیمر ساکلر و دکتر ریموند ساکلر، هر دو متوفی، در بیانیه‌ای مشترک گفتند: «خانواده‌های ساکلر معتقدند اجرای مدت‌ها انتظار این قطعنامه برای تأمین منابع قابل توجهی برای مردم و مردم بسیار مهم است. جوامع نیازمند ما از تصمیم دادگاه برای پیشبرد این توافق خرسندیم و منتظر هستیم که هر چه زودتر اجرایی شود.»

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances