فرارو | مجردی؛ آیا می‌آورد؟

عوارض، مشکالت و سایر مسائل مربوط به سلامت روان در افراد مجرد شایع‌تر است، اما آیا می‌توان این شرایط را ایجاد کرد؟

به گزارش ایرنا، تحقیقات نشان می دهد که پاسخ مثبت است. کتاب «دانشگاه یوتا» در یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، مجموعه تحقیقاتی را در این زمینه بررسی کردند. آن‌ها می‌بینند که مجرد می‌شوند به افسردگی، اجتماعی و سایر اختلالات خلقی را افزایش می‌دهند.

مجرد وجود دارد برای مدت طولانی می‌تواند منجر به آسیب شود. این امر به ویژه برای جوانانی که شغل خود را شروع می‌کنند یا تمام وقت را به مدرسه می‌روند صادق است. همچنین این تنهایی می‌تواند باعث افزایش وزن شود.

مجرد بودن می‌تواند کاملاً افسرده‌کننده باشد. از این گذشته، هیچ کس نیست که فرد مجرد با او غذا بخورد، کسی نیست که در زمان نیاز به صحبت، به او گوش دهد، و زمانی که ناراحت است با او همدردی کند.

از سوی دیگر مجرد بودن می‌تواند بر سلامت جسمی و روحی فرد تأثیر بگذارد. افراد مجرد در معرض خطر بیشتر برای قرار گرفتن در معرض قرار دارند، وضعیتی که با احساس غم و اندوه و نامیدی مشخص می‌شود.

مجرد چگونه است؟

دانستن اینکه چگونه به مجرد بودن و افاده بودن واکنش نشان می دهد ممکن است مشکل باشد. فرد مجرد ممکن است احساس کند که گذراندن وقت خود با دوستان و خانواده می‌تواند باعث انحراف حواس او از تنهایی شود، اما از سوی دیگر نمی‌خواهد که به عنوان یک فرد نیازمند یا ناامید ظاهر شود.

فرد مجرد همچنین احساس می‌کند که بسیار ضعیف است و اینکه چه باید بگوید یا انجام دهد تا دیگران احساس بهتری داشته باشند، برای وی بسیار مشکل است.

فرد مجرد به راحتی احساس می‌کند که دنیا علیه وی است. صحنه قرار ملاقات می‌تواند بی‌رحمانه باشد و فشار برای یافتن شریک زندگی برای وی بسیار شدید باشد. مجرد بودن این احساس را ایجاد می‌کند که دلیل خوبی برای بیرون و معاشرت وجود ندارد.

کنار آمدن با مجرد بودن می‌تواند بسیار سخت‌تر از پذیرش آن باشد که فرد را مستعد به آسیب می‌کند.

خطرات مرتبط با مجردی چیست؟

تحقیقات نشان می دهد که افراد مجرد بیشتر به سیگار کشیدن می پردازند در حالی که افراد متاهل کمتر از مجردها سیگار می کشند. به گفته «دی پائولو»، افراد مجرد به عنوان افراد تنها و بدبخت تلقی می‌شوند که می‌توانند برای سلامتی آن‌ها باشند. طبق دفتر آمار کار آمریکا، اکثر بزرگان در این کشور لیسانس هستند و مجردها ۵۰.۲ درصد از این جمعیت را تشکیل می‌دهند.

جراحی افراد مجرد خطرناک تر است

رفتن زیر چاقو بدون توجه به وضعیت تاهل خطراتی را به همراه دارد. یک مطالعه در «دانشگاه اموری» در سال ۲۰۱۲، نشان داد که احتمال مرگ افراد مجرد سه ماه پس از عمل جراحی قلب بیشتر است و ۷۱% بیشتر احتمال دارد در طول پنج سال از عمل جراحی جان خود را از دست بدهند.

این مطالعه نشان داد که بهبودی افراد متاهل پس از جراحی بهتر و میزان مصرف آن‌ها نیز نسبت به افراد مجرد کمتر بود. سیگار کشیدن عامل مهمی در میزان بقای پنج ساله آن‌ها پس از عمل جراحی بود.

سلامت قلب افراد مجرد در خطر است

بر اساس مطالعاتی که در سال 2014 بیش از 3.5 میلیون نفر در شصت و سومین نشست علمی سالانه کالج قلب و آمریکا ارائه شده است، بزرگان مجرد 5 درصد بیشتر از همسالان متاهل خود در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم