رامافوزا قول داد با گزارش استیضاح مبارزه کند و به دنبال انتخاب مجدد باشد

ژوهانسبورگ – سیریل رامافوزا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی روز شنبه گفت که استعفا نمی دهد و در عوض گزارش پارلمانی را به چالش می کشد که نشان می دهد او ممکن است به طور غیرقانونی جنایتی را در مزرعه بازی خصوصی خود پنهان کرده باشد و به روزهای گمانه زنی مبنی بر اینکه ممکن است به جای کناره گیری از قدرت پایان دهد، پایان می دهد. با استیضاح مواجه شود

وینسنت ماگونیا، سخنگوی آقای رامافوسا، در بیانیه‌ای گفت که رئیس‌جمهور به درخواست هوادارانش در کنگره ملی آفریقا توجه خواهد کرد و در حالی که به تلاش‌های خود برای انتخاب مجدد به عنوان رهبر حزب ادامه می‌دهد، در سمت خود باقی می‌ماند.

رئیس جمهور با فروتنی و دقت و تعهد فراوان این فراخوان را برای ادامه خدمت به سازمان خود، ANC و مردم آفریقای جنوبی پذیرفته است. آقای مگونیا گفت.

تصمیم رئیس‌جمهور مبنی بر ایستادگی در هفته‌ای است که در آن گزارش منتشر شد و به نظر می‌رسید که آقای رامافوزا تمایل به استعفا دارد. با این حال، نزدیکترین مشاوران او او را تشویق کردند تا در برابر اتهاماتی که او سوگند خود را نقض کرده است، مبارزه کند.

آقای رامافوزا از زمان انتشار این گزارش در روز چهارشنبه و دفتر او گفت که به زودی به مردم سخنرانی خواهد کرد، هنوز علنی نشده است. او قبلا هر گونه تخلف را انکار کرده است و هیچ جرمی به او متهم نشده است.

اکنون آقای رامافوسا، سرمایه‌گذار میلیاردر که از متحدان مورد علاقه نلسون ماندلا بود و زمانی به عنوان قهرمان حکمرانی خوب شناخته می‌شد، باید به سرعت کمپین خود را برای کسب دومین دوره رهبری کنگره ملی آمریکا تنظیم کند. این حزب که از زمان پایان آپارتاید در سال 1994 در قدرت بوده است، قرار است در کمتر از دو هفته دیگر کنفرانسی را برای انتخاب رهبران خود در ژوهانسبورگ برگزار کند. آقای رامافوسا قبل از انتشار گزارش، در مسابقه پیشتاز بود.

این گزارش که توسط دو قاضی سابق و یک وکیل تهیه شده بود، به بررسی ادعاهایی مبنی بر تلاش آقای رامافوسا برای سرپوش گذاشتن بر سرقت مقدار زیادی ارز آمریکایی که در یک مبل در یک مزرعه بازی سازی متعلق به او بود، پرداخته است. رئیس جمهور هرگونه تخلفی را در پی دزدی در فوریه 2020 رد کرد. وی گفت که 580000 دلاری که یک تاجر سودانی برای 20 گاومیش پرداخت کرده بود به سرقت رفته است و او آن را به رئیس سرویس حفاظت ریاست جمهوری گزارش داد، با فرض اینکه گزارش رسمی ارائه شود. دنبال کردن. او همچنین استدلال کرد که هیچ حقوقی از مزرعه بازی نگرفته است و این چیزی است که او از روی اشتیاق اداره می کند.

اما هیئت گفت که داستان آقای رامافوزا دارای شکاف های زیادی است و این شک در مورد اینکه آیا پول دزدیده شده واقعاً از فروش بوفالو بوده است یا خیر. در این گزارش آمده است که رئیس جمهور ممکن است ممنوعیت قانون اساسی در مورد مقامات دولتی که مشاغل خصوصی انجام می دهند را نقض کرده باشد، و همچنین ممکن است با قوانین مبارزه با فساد که وی را ملزم به گزارش سرقت به پلیس می کند، مخالفت کرده باشد.

متحدان رئیس‌جمهور آشکارا یافته‌های این گزارش را رد کرده‌اند و گفته‌اند که این یافته‌ها بر اساس حدس و گمان است و هیچ چیز قطعی وجود ندارد که نشان دهد رئیس‌جمهور کار اشتباهی انجام داده است. تیم حقوقی او این آخر هفته مشغول تهیه خلاصه ای بود که از قاضی درخواست می کرد گزارش را بررسی کند و آن را بیرون بیاورد.

آقای ماگونیا گفت: “این به نفع بلندمدت و پایداری دموکراسی قانون اساسی ما و فراتر از ریاست جمهوری رامافوزا است که چنین گزارش آشکارا ناقصی به چالش کشیده می شود.”

حتی در حالی که آقای رامافوزا قول می دهد که به پیش برود، او هنوز با سرنوشتی مبهم روبرو است. رهبران کنگره ملی آفریقا قرار است در روزهای یکشنبه و دوشنبه برای بحث در مورد این گزارش و تصمیم گیری در مورد موضع این سازمان در قبال رهبر خود ملاقات کنند. روز سه شنبه، پارلمان قرار است در مورد یافته های این گزارش بحث کند و تحلیلگران می گویند که احتمالاً قانونگذاران به تشکیل جلسه استیضاح رأی خواهند داد.

اگر دو سوم اعضای پارلمان که تحت کنترل کنگره ملی آفریقاست، علیه او رای بدهند، آقای رامافوسا از سمت خود برکنار خواهد شد. از زمان اولین انتخابات دموکراتیک این کشور در سال 1994، هیچ رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی با استیضاح – چه رسد به برکناری از سمت خود – مواجه نشده است.

اگرچه آقای رامافوسا ممکن است از روند استیضاح جان سالم به در ببرد، اما او دارای شهرت لکه‌دار است که ممکن است تلاش‌های او برای حفظ رهبری حزبش و کمک به کنگره ملی آفریقا در حفظ اکثریت انتخاباتی ملی در انتخابات بعدی در سال 2024 را مختل کند.

آقای رامافوسا در سال 2017 در کنگره ملی آفریقا به قدرت رسید و سال بعد، پس از اینکه سلف او، جاکوب زوما، با طیف گسترده ای از اتهامات فساد مواجه شد، ریاست کشور را بر عهده گرفت.

آقای رامافوسا تصمیم گرفت تا نهادهایی را که به عنوان فاسد شناخته می شوند، پاکسازی کند، از جمله دفتر دادستانی ملی و خدمات درآمد ملی. او در ماه اکتبر از چندین اقدام برای مبارزه با فساد بر اساس توصیه های یک کمیسیون قضایی که تحقیقاتی سه ساله در مورد فساد عمومی انجام داد و در آن با 300 شاهد مصاحبه شد، رونمایی کرد.

دستور کار آقای رامافوزا در داخل و خارج از کشور او را برای رهبران سراسر جهان محبوب کرد. او گاهی از به چالش کشیدن آنچه که به عنوان نگرش پدرانه غرب در قبال آفریقا می دانست، نمی ترسید. او اصرار داشت که واکسن‌های کووید در این قاره تولید شود و کشورهای ثروتمند برای انتقال به منابع انرژی پاک‌تر از کشورهای فقیرتر حمایت مالی می‌کنند.

با این حال، در خانه او همیشه با بادهای مخالف سختی روبرو بوده است، به ویژه در حزب سیاسی جناحی خود. اگر بخواهد قدرت را در این کشور حفظ کند، باید در این تقسیم بندی ها حرکت کند کنفرانسی که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که نبردی سخت برای کسب مقام برتر ANC ایجاد خواهد کرد.

جناحی از کنگره ملی آفریقا که متشکل از حامیان آقای زوما، رئیس جمهور سابق است، مدتهاست استدلال می کند که آقای رامافوسا برای کمک به اعتلای توده ها در کشوری که بسیاری از مردم آن بیکار هستند و در تلاش برای به دست آوردن آن هستند، کاری انجام نداده است. توسط. آنها همچنین نسبت به برنامه مبارزه با فساد آقای رامافوسا بدبین بوده و او را متهم کرده اند که از آن به عنوان پوششی برای کنار زدن مخالفان خود در حزب استفاده می کند.

اما متحدان آقای رامافوسا او را سنگری در برابر فسادی می دانند که در کنگره ملی آفریقا به قدری رایج بوده است که منجر به کاهش قابل توجهی در حمایت انتخاباتی این حزب شده است. آنها می گویند که در صورت استعفای آقای رامافوسا، کسانی که انگیزه غنی سازی خود از منابع دولتی را دارند می توانند حزب را تصاحب کنند.

یکی از حامیان رئیس جمهور، زمانی سائول، نخست وزیر ایالت کیپ شمالی، تلاش های آقای رامافوسا برای مبارزه با فساد را ستود و گفت که او باید برای دومین بار پیروز شود تا “ماموریت خود را تکمیل کند و کشور را در مسیر درست قرار دهد.” “

آقای شائول افزود: «بسیاری از مردم به او اعتماد دارند.»

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه