تصمیم عجیب در دقیقه نود؛ انتخابات فدراسیون فوتبال لغو شد!

فرارو- مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال که قرار بود ساعت ۹ روز سه شنبه ۸ شهریور برگزار شود، لغو شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با توجه به اتفاقات بعدی رخ داده در فرآیند برگزاری انتخابات فدراسیون و عدم رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی شرح فدراسیون توسط کمیته انتخابات به ذیل:

۱- اختلاف مفاد بند ۱ ماده ۱ اساسنامه فدراسیون عدم توجه به قوانین و مقررات کشور

۲- غیرهای بند ۵ ماده ۲ اساسنامه فدراسیون و عدم توجه به کد اخلاقی فیفا

۳- عدم رعایت ماده ۷ اساسنامه فدراسیون در مورد رفتار ارکان و مقامات

۴- فعالیت های غیرقانونی برخی از اعضاء کمیته انتخابات بر اساس بند ب ماده ۳ آیین نامه انتخاباتی فدراسیون و بند ۲ ماده ج ماده ۳ در خصوص تعارض و عدم رعایت بی طرفی در انتخابات.

۵- عدم توجه به انتخابات به اسناد و مدارک و مستندات ارسالی از مرجع قضایی

۶- نقض بند «و» از بخش ۴ ماده ۶۷ و عدم رعایت ماده ۲۷ آیین نامه انتخاباتی فدراسیون

و با در نظر گرفتن این موضوع که بر اساس ماده 27 آیین نامه انتخابات کلیه مکاتبات مرتبط با انتخابات با امضاء دبیرکل رسمیت می‌یابد و مسئولیت قانونی آن بر روی دبیرکل می‌باشد باید با احترام به اصول و قوانین و مقررات اساسنامه فدراسیون و اسناد بالادستی مرتبط شامل قوانین باشد. و مقررات AFC و فیفا و به منظور صیانت از ارزش های اخلاقی و رفتار حرفه ای و احترام به حقوق حقه فوتبال و در نهایت در جهت حفظ و مصلحت عمومی فوتبال کشور، بدینوسیله تغییر مجمع عمومی انتخابات مورخ ۸ شهریور ماه ۱۴۰۱ را اعلام می کند. نشان می دهد.

بدیهی است مجمع عمومی انتخاباتی فوق قانونی پس از موارد و اصلاحات مربوط به زمان مقتضی و بر اساس قوانین و مقررات و الزامات مندرج در اساسنامه برگزار خواهد شد.

کامرانی فر: کدهای اخلاقی فیفا برای انتخابات رعایت نشده بود

دبیرکل فدراسیون فوتبال می‌گوید که دلیل لغو مجمع انتخاباتی این فدراسیون، رعایت نشدن کدهای اخلاقی فیفا و این فدراسیون بود.

حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره لغو مجمع انتخابات ریاست این فدراسیون اظهار داشت: نامه‌های بسیاری به فدراسیون فوتبال آمده بودند که به آن‌ها توجه نمی‌کردند که کدهای اخلاقی فیفا در آن ذکر شده بود. آخرین نامه‌ای که در ساعت یک بعدازظهر روز دوشنبه به پاسخ فدراسیون آمد، ما آن را در اختیار کمیته بدوی گذاشتیم و تا ساعت ۱۰ شب هم منتظریم اما کمیته بدوی بدون این که به آن پاسخی دهند، فدراسیون را ترک کردند.

وی ادامه داد: در اتفاقات پیش از انتخابات، کدهای نتیجه اخلاقی فوتبال و به ویژه فیفا رعایت نشده و به این نتیجه رسید که انتخابات برگزار شود. کمیته بدوی هم در این خصوص وظایف زودش را انجام نداد و به جدید مجمع انتخاباتی را اعلام کرد. این تصمیم به نفع فوتبال و جامعه ورزش خواهد شد و تاریخ جدید را سریعاً اعلام خواهد کرد.

کامرانی‌فر ویژه این است که آیا برگزار می‌شود مجمع انتخاباتی باعث تعلیق فوتبال ایران می‌شود یا خیر، توضیح داد: برگزار نمی‌شود در این مجمع و انتخابات هیچ اتفاقی برای فوتبال ایران نخواهد افتاد و در کار نخواهد بود. همچنین ما در اولین تمام مستندات لازم در این خصوص را ارائه می کنیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم