تصاویر برنده مسابقه عکاس سال حیات وحش ۲۰۲۲

برندگان مسابقه عکاس سال حیات وحش موزه تاریخ طبیعی در سال ۲۰۲۲ معرفی شدند و یک عکاس آمریکایی به نام کارین ایگنر برای عکسی از یک توپ از زنبورهای کاکتوس جایزه بزرگ عنوان را دریافت کردند.

به گزارش فرارو، مسابقه عکاس حیات وحش سال موزه تاریخ طبیعی لندن راه‌اندازی شده و در سال ۱۹۶۵ توسط مجله حیات وحش بی‌بی‌سی که در آن زمان حیوانات نامیده می‌شد، مورد توجه قرار گرفت. این مسابقه اکنون تحت مدیریت و مالکیت موزه تاریخ طبیعی لندن است.

این مسابقه دو جایزه بزرگ را اعطا می‌کند: عکاس حیات وحش سال و عکاس جوان حیات وحش سال. دو تصویر برنده از میان ۱۹ برنده انتخاب شده‌اند که امسال ۳۸۵۷۵ اثر از ۹۳ کشور در آن شرکت کرده بودند. این عکس‌ها به‌طور ناشناس توسط هیئت تاریخی موزه تاریخ طبیعی بر اساس اصالت، روایت، برتری فنی و عملکرد اخلاقی یک تصویر داوری شدند.

در ماه آگوست، این سازمان حسین‌شده‌ترین عکس‌های سال را به اشتراک گذاشت، اما اکنون تصاویر برنده نهایی و عکاسی را که آن‌ها ثبت کرده‌اند، اعلام شده است.

کارین ایگنر، عکاس سال حیات وحش، پنجمین زنی است که در تاریخ 58 ساله این مسابقه موفق به دریافت جایزه بزرگ شده است. عکس او در بالا، با عنوان “وزوز بزرگ” که همچنین برنده “رفتار: بی‌مهرگان” شد، نزدیک به یک توپ از زنبورهای کاکتوس را نشان می‌دهد. همه به جز یک نفر نر هستند و قصد جفت گیری با ماده مجرد در مرکز جمع را دارند. مانند بسیاری از زنبورها، زنبورهای کاکتوس به دلیل دست دادن زیستگاه، آفت کش‌ها و تغییرات اقلیمی و همچنین شیوه‌های کشاورزی که محل لانه‌سازی آن‌ها را مختل می‌کند، می‌سازند، می‌شوند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم