بسیاری از افراد دارای معلولیت به دلیل نابرابری های بهداشتی با مرگ زودرس مواجه می شوند

بسیاری از افراد دارای معلولیت زودتر می میرند، برخی تا 20 سال زودتر، و تعداد بیشتری در معرض خطر هستند – دو برابر خطر – ایجاد طیف وسیعی از شرایط بهداشتی داریل بارت، سرپرست فنی سازمان بهداشت جهانی برای عملکردهای حسی، ناتوانی و توانبخشی، به خبرنگاران در ژنو گفت.

این گزارش جهانی برابری سلامتکه درست پیش از روز جهانی افراد دارای معلولیت منتشر شد، نشان می‌دهد که با وجود پیشرفت‌هایی در سال‌های اخیر، نابرابری‌های سیستماتیک و مداوم سلامت ادامه دارد و بسیاری از افراد دارای معلولیت با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن و خطرات بالاتر مواجه هستند.

این یک دلیل مهم برای این مرگ‌های زودرس است به دلیل خدمات بهداشتی با کیفیت پایین، آقای بارت اشاره کرد. همچنین شیوع بیماری هایی مانند سل، دیابت، سکته مغزی، عفونت های مقاربتی و مشکلات قلبی عروقی در بین افراد دارای معلولیت بیشتر است.

خدمات بهداشتی ضعیف

«سیستم های بهداشتی باید چالش‌هایی را که افراد دارای معلولیت با آن‌ها مواجه هستند کاهش داد، نه اینکه به آنها اضافه کردتدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO گفت. «این گزارش به نابرابری‌هایی که افراد دارای معلولیت در تلاش برای دسترسی به مراقبت‌های مورد نیاز با آن‌ها مواجه هستند، می‌تابد.

سازمان جهانی بهداشت متعهد به حمایت از کشورها است با راهنمایی و ابزار مورد نیاز اطمینان حاصل شود که همه افراد دارای معلولیت به خدمات بهداشتی با کیفیت دسترسی دارند.»

به گفته سازمان بهداشت جهانی، بسیاری از تفاوت‌ها در پیامدهای سلامتی را نمی‌توان با شرایط یا آسیب‌های سلامت زمینه‌ای توضیح داد، اما با عوامل غیرقابل اجتناب و ناعادلانه مانند مداخلات بهداشت عمومی غیرقابل دسترس، یا توجه بسیار کم به افراد دارای معلولیت در طول برنامه‌ریزی فوریت‌های بهداشتی قابل توضیح است.

1.3 میلیارد با “معلولیت قابل توجه”

این گزارش همچنین دارای تخمین‌های شیوع جهانی جدیدی برای ناتوانی قابل توجه استکلاه حدود 16 درصد از جمعیت یا به نرخ امروز 1.3 میلیارد نفر با معلولیت قابل توجه است.آقای بارت خاطرنشان کرد: “بنابراین این معادل یک نفر از هر شش نفر است.”

از آنجایی که تخمین زده می شود 80 درصد از افراد دارای معلولیت در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​زندگی می کنند که خدمات بهداشتی محدود است، رسیدگی به نابرابری های بهداشتی می تواند چالش برانگیز باشد. WHO گفت، با این حال، حتی با منابع محدود، می توان به چیزهای زیادی دست یافت.

اقدام به

این گزارش 40 اقدام را برای دولت ها توصیه می کند، از پرداختن به زیرساخت های فیزیکی تا آموزش کارکنان بهداشتی.

آقای بارت گفت: «برای مثال، نگرش و شایستگی کارکنان بهداشتی می‌تواند کاملاً منفی باشد و بر پیامدهای سلامتی افراد دارای معلولیت تأثیر بگذارد».

سازمان جهانی بهداشت بر لزوم اقدام فوری برای رسیدگی به نابرابری ها تأکید می کند: «وقتی دولت ها به دنبال آموزش نیروی کار بهداشتی خود هستند، مهم است که معلولیت را به عنوان بخشی از آموزش و آموزش در نظر بگیرند تا نیروی کار برای مقابله با این نابرابری ها مطمئن و شایسته باشد. آقای بارت تاکید کرد که چه چیزی باید با آن مقابله کند.

این گزارش نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در بخش سلامت شامل معلولان مقرون به صرفه است. WHO محاسبه می‌کند که دولت‌ها می‌توانند به ازای هر دلار سرمایه‌گذاری شده در پیشگیری و مراقبت از بیماری‌های غیرواگیر شامل ناتوانی، انتظار بازدهی حدود 10 دلار داشته باشند.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه