برج مهمانی در حال تغییر رنگ رویاهای کریستین لوبوتن

به مدت 80 مایل از لیسبون به سمت جنوب بروید تا به روستای Melides، در ساحل Alentejo بروید، از جاده خاکی که هم مرز با تالاب است و به اقیانوس اطلس منتهی می شود، بروید و پس از چند دقیقه رانندگی پر از دست انداز، برجی به ارتفاع 28 فوت از آن بیرون می آید. انبوهی از کاج های چتر آفتابی در نگاه اول شبیه یک سفینه فضایی است: یک استوانه بتنی عریض با سوراخی گرد در سقفش. اما برای صاحبش، این سازه چیزی بسیار عجیب‌تر را نشان می‌دهد. کریستین لوبوتن، طراح کفش 58 ساله فرانسوی، می گوید: «من آن را La Folie می نامم، زیرا این فقط برای سرگرمی است.

Louboutin حداقل دو بار در سال از Melides بازدید می کند، یک شهر کشاورزی که به مقصدی برای افراد خلاق ثروتمند تبدیل شده است (هنرمند آلمانی Anselm Kiefer و معمار بلژیکی Vincent Van Duysen نیز خانه هایی در این منطقه دارند)، حداقل دو بار در سال: در ماه آوریل، تا مجموعه زمستانی خود را طراحی کند. و در تابستان با دختران دوقلوی 8 ساله خود به تعطیلات می رود. بیش از ده سال، او تقریباً 350 هکتار زمین را در اینجا خریداری کرده است که بسیاری از آنها برای جلوگیری از توسعه بیش از حد خالی مانده است. پایگاه خانه Louboutin در اینجا ترکیبی از هشت خانه تک طبقه در زمینی در مقابل تالاب است، با اتاق‌هایی برای خواب برای خانواده‌اش و همچنین شش مهمان دیگر. یک ویلای اخیراً ساخته شده برای چهار نفر دیگر جا دارد و یک سازه دیگر با نام مستعار Boathouse، شش نفر دیگر را می‌خواباند. چنین امکانات گسترده ای این واقعیت را رد می کند که، اگرچه او یک شخصیت اجتماعی است، اما Louboutin خود را میزبان ضعیفی می داند. او برای حریم خصوصی خود ارزش قائل است و تنظیمات تعطیلات خود را به دهکده در مجموعه کتاب های مصور «آستریکس» تشبیه می کند: «هر کس کلبه کوچک خود را دارد و سپس، زمانی که بخواهید، دور هم جمع می شوید و در هنگام ناهار یا شام با هم ملاقات می کنید.»

La Folie یک اتاقه که پس از هفت سال طراحی و ساخت در سال 2021 تکمیل شد، یک محل تجمع طبیعی است. لوبوتین در تراس مجتمع شخصی خود که 20 دقیقه از برج پیاده روی سرازیری فاصله دارد، می گوید: «من فکر کردم، نیازی به ساختن خانه دیگری ندارم. “اما من احتمالاً به یک مکان زیبا نیاز دارم که بتوانید دریا را ببینید.”

این ساختمان گرد 1400 فوت مربعی از رصدخانه جانتار مانتار در جیپور هند الهام گرفته شده است – مجموعه ای از سازه های سنگی و مرمری در مقیاس بزرگ که در قرن 18 به عنوان ابزار نجومی ساخته شده است – و همچنین از چاه های پلکانی راجستانی، آب انبارهای زیرزمینی باستانی شناخته شده است. برای راه پله های زاویه دارشان. ساخته شده از بتن مسلح، دارای دیوارهایی به ضخامت هشت اینچ است که توسط پنجره های سوراخ کلید سوراخ شده و با آهک شویی پوشانده شده است. در طبقه همکف، یک قسمت نشیمن از طریق یک چشمی بزرگ در سقف، منظره ای از آسمان را ارائه می دهد، در حالی که یک سری از پله های متقاطع در اطراف لبه بیرونی برج به صورت مارپیچ تا سقفی صاف بالا می روند. از آنجا، مناظر تالاب ملیدس، که چندین مایل از شالیزارهای برنج را به اقیانوس می‌برد، بدون مانع و گسترده است. این برج سه طبقه که توسط معمار مصری Tarek Shamma 41 ساله طراحی شده است و در چندین بوتیک اروپایی Louboutin کار کرده است، کاملاً در تضاد با خانه‌های با سقف کاهگلی کم‌آرام منطقه است و به عنوان مکانی برای مهمانی‌ها و مراقبه در نظر گرفته شده است. – در حال حاضر سرگرمی Louboutin نیست، “اما اگر روزی می خواهم مدیتیشن کنم، voilà.”

در طول روز، Folie تقریباً معنوی است: خنک و آرام حتی در گرمای تابستان. اما در شب، به لطف مجموعه ای از LED های درخشان که در پله های زیر تخته های مرمر قرار گرفته اند، می تواند فضای باشگاهی به خود بگیرد، طرحی که توسط مهندس روشنایی فرانسوی Erick Helaine طراحی شده است. در یکی از تنظیمات این سیستم، رنگ چراغ‌ها به حالت هیپنوتیزمی تغییر می‌کند و باعث می‌شود که این مکان شبیه یک نصب توسط هنرمند آمریکایی جیمز تورل باشد، که هلاین سال‌ها با او همکاری داشته است. “[The lighting] کهربا است؛ بسیار ظریف شروع به درخشش می کند. سپس ناگهان آبی تر می شود و شروع به ذوب شدن می کند. او می‌گوید وقتی شب می‌رسد، سیستم با رنگ‌ها «دیوانه می‌شود» و «می‌توانی مهمانی بگیری».

در واقع، Louboutin در تابستان 2021 La Folie را با جشن تولد 150 نفر برای دوست پسرش، Rui Freitas، یکی از بنیانگذاران یک فروشگاه لوازم خانگی Melides به نام Vida Dura افتتاح کرد. Louboutin تأیید می کند: “نور شگفت انگیز بود.” اما من به کسی اجازه ندادم بالا برود [to the roof]. من همیشه به افراد مست با معماری فکر می کنم!»

لوبوتین که در پاریس متولد شد، اولین بار در دهه 1980 برای تعطیلات با دوستانش به پرتغال سفر کرد. او ابتدا در کامپورتا – که در آن زمان دهکده‌ای آرام و اکنون یک شهر ساحلی است – مستقر شد، اما در سال 2010، زمانی که از بیمارستان برمی‌گشت پس از بریدگی شدید کاغذ، به‌طور تصادفی ملیدس را کشف کرد. در بهار امسال، او قصد دارد هتلی را در دهکده افتتاح کند و به مجموعه املاکی که شامل خانه شهری قرن شانزدهمی در لیسبون است، اضافه کند که با شریک تجاری خود برونو چامبلند مالک آن است. یک آپارتمان در پاریس؛ قصر قرن سیزدهمی در منطقه وندی فرانسه. خانه ای در ساحل غربی رود نیل در اقصر، مصر، با یک قایق بادبانی سنتی دو دکل. و یک پیچ و مهره در ریودوژانیرو.

لوبوتین می‌گوید که تا حدودی برای توجیه وسواس خود برای به دست آوردن اشیاء زیبا، ملک می‌خرد. خط مشی او ساده است: “شما فقط از چیزی که به دست نمی آورید پشیمان می شوید.” در حال حاضر در انبار: پلکان برزیلی دهه 1960، فضای داخلی اتاق عثمانی قرن نوزدهمی طلاکاری شده و نقاشی شده و گنجینه های متعدد دیگری که توسط دستیار قدیمی لوبوتن فهرست بندی شده است، که برنامه ای برای پیگیری همه آن ساخته است.

بسیاری از این گنجینه‌ها در جدیدترین نسخه اضافه شده به مجموعه ملیدس Louboutin نصب شده‌اند که توسط Shamma نیز طراحی شده است: ویلای مهمان دو خوابه که او به نام La Salvada نامگذاری شده است. این خانه 2860 فوت مربعی به شکل L در اطراف یک کاکتوس گلابی خاردار باستانی ساخته شده است و با سایه ای گلگون با الهام از سنگ مرمر صورتی Vila Viçosa، یک شهر معدنی زیبا که قدمت آن به قرن سیزدهم می رسد، حدود دو ساعت رانندگی کرده است. شرق ملیدس قطعاتی از طاق Louboutin اتاق نشیمن با ارتفاع دوبل را پر کرده است، از جمله یک میله توتم اولین ملل و دو مجموعه از پانل های ابریشم خام دست ساز دهه 1930 توسط طراح و بافنده فرانسوی هلن هنری. لوبوتن می‌گوید که از تصادف‌های شاد لذت می‌برد، مانند این که سه‌گانه تقریباً 20 فوتی هنرمند پاکستانی عمران قریشی که سال‌ها پیش خریده بود، کاملاً بالای مبل توکار قرار می‌گرفت.

رنگ‌های روستایی در کنار عتیقه‌جات و طراحی مدرن همزیستی دارند – طراح پارچه، کارولینا ایروینگ، دوست نزدیکی که به دنبال او به ملیدس رفت، پارچه چادر مصری را روی مبل توصیه کرد. او صنایع دستی سنتی را نیز در سقف‌های چمنی بافته شده اسپارتو، کاشی‌های کف سفالی مخطط و حمامی که با سنگ‌آهک صورتی کم‌رنگ لیوز از یک معدن در نزدیکی تجهیز شده است، به نمایش می‌گذارد. چندین قطعه برای این فضا سفارش داده شد، از جمله یک نور سقف گچی با ابهت توسط هنرمند فرانسوی پاتریس دانگل که شبیه مهره های غول پیکر است، و کوزه های زرد زعفرانی توسط مجسمه ساز ایتالیایی جوزپه دوکرو که در نهایت پله ها را تا تخت 1650 فوت مربعی می چینند. سقف بتنی که به عنوان یک تراس عمل می کند.

La Salvada از محوطه Louboutin 10 دقیقه با ماشین به سمت پایین جاده فاصله دارد، به اندازه‌ای نزدیک است که بازدیدکنندگانی که در ویلا اقامت می‌کنند می‌توانند برای یک ساعت کوکتل از آن بازدید کنند. طراح اغلب یا Melides Mules مورد علاقه خود، چرخش خود را بر روی قاطر مسکو که جایگزین پورت ودکا می شود و شامل آب گازدار Pedras علاوه بر زنجبیل، یا Melides Grenadines ساخته شده از یخ خرد شده با انار و ودکا می شود. و او دوست دارد به بازدیدکنندگانش غذاهای سنتی پرتغالی، از جمله bacalhau à Brás – غذای کاد نمک، سیب زمینی و تخم مرغ سرو کند. در طول همه‌گیری، لوبوتن شش ماه را در ملیدز گذراند، اما اکنون برنامه‌اش به سرعت معمول خود ادامه داده است: سفر به میامی، چین و مصر در تقویم او است. اما او همیشه به این بت خاص باز خواهد گشت. “میدونی من در این مکان عاشق چی هستم؟” می گوید. “هیچ سروصدایی وجود ندارد، فقط پرندگان و دریا هستند.” و البته مهمانی گاه به گاه Louboutin.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه