این برندهای ساعت‌های پایدار، مدی آهسته هستند

مونترال

تماشای مستند آخرالزمانی «پیش از سیل» در سال 2016، با بازی لئوناردو دی کاپریو، نقطه عطفی برای ساموئل لروکس و الکساندر دزابرایس بود.

به عنوان دانشجویان بازرگانی در HEC Montreal، یک مدرسه تجاری معتبر در کبک، این دو مرد برای یک مسابقه کارآفرینی دانشگاهی با هم همکاری کردند و زمانی که مستند تغییرات آب و هوایی تمرکز آنها را تغییر داد، در فکر وارد شدن به تجارت با هم بودند.

آقای دزابرایس، 30 ساله، در یک تماس ویدیویی از دفتر و مرکز تولیدی جدید Solios در Le Sud-Ouest، منطقه ای در مونترال، گفت: “ما متوجه شدیم که می خواهیم کاری انجام دهیم تا عادات مصرف مردم را بهبود بخشیم، تاثیر مثبت بگذاریم.” ما که متعصب ساعت بودیم، می‌دانستیم که این صنعت واقعا محافظه‌کار است.»

پس از فارغ التحصیلی، این افراد برای کسب تجربه در بخش مالی مشغول به کار شدند و از زمان تعطیلات خود برای انجام سفرهای تحقیقاتی به تماشای مراکز صنعتی مانند ژاپن، هنگ کنگ، فرانسه و سوئیس استفاده کردند. آقای لرو، 30 ساله نیز گفت: “فکر می کنم فرانسوی بودن کانادایی بودن واقعا به ما کمک کرد زیرا فرانسوی زبانی است که در صنعت ساعت بسیار مهم است و کانادایی بودن در این صنعت کاملاً جدید است.”

مکالمه روان با تولیدکنندگان ساعت به زبان مشترک نیز به آنها کمک کرد مستقیماً به اصل مطلب برسند. آقای لرو گفت: «ساعت‌سازان در سوئیس تصور می‌کردند که ما برای جنبش «ساخت سوئیس» در آنجا هستیم. اما ما به آنها گفتیم، ما اینجا هستیم زیرا شما تخصص لازم برای ساخت ساعتی را دارید که تأثیر بسیار کمتری بر محیط زیست داشته باشد. اما شما فقط از توانایی‌های خود برای انجام این کار استفاده نمی‌کنید!» (این زوج در نهایت حرکات کوارتز را از اپسون، یک شرکت سیکو در ژاپن تهیه کردند.)

تا سال 2019، شرکا بر روی پیشنهاد محصول خود توافق کردند: ساعت های لباسی با انرژی خورشیدی برای مردان و زنان که بین 300 تا 350 دلار به فروش می رسند، باریک و ظریف خواهند بود و تا حد امکان از مواد تغییر کاربری و بازیافتی ساخته می شوند. مواد در حال حاضر شامل چرم گیاهی، فولاد ضد زنگ بازیافتی تایید شده و صفحه ساعت بیوپلیمر شفاف خلاقانه است که به اشعه های خورشید اجازه می دهد تا به سلول خورشیدی برسند.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما