اسرائیل فلسطین به زودی به «ابتکارات معنادار» برای معکوس کردن مسیر فعلی نیاز است

تور ونسلند سفیران را در مورد تخلفات متعدد، از جمله “فشار فزاینده” بر فلسطینی ها برای ترک خانه های خود و برنامه هایی برای ساخت پایگاه های جدید به روز کرد.

فقدان یک روند صلح معنادار برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و حل مناقشه به وخامت خطرناک در سراسر OPT دامن می زند. [Occupied Palestinian Territory]به ویژه در کرانه باختری و ایجاد این تصور که مناقشه غیرقابل حل است.»

“وضعیت خشونت دائمی”

نماینده سازمان ملل یادآور شد که قطعنامه 2334 قبل از فهرست کردن طیف گسترده ای از حملات انجام شده در کرانه باختری و غزه که اکثریت قریب به اتفاق آنها منجر به کشته یا زخمی شدن فلسطینی ها شد، خواستار “گام های فوری برای جلوگیری از خشونت علیه غیرنظامیان” شد. .

او گفت: «من به ویژه از اینکه کودکان همچنان به طور گسترده کشته و مجروح می شوند، وحشت دارم. «کودکان هرگز نباید هدف خشونت قرار گیرند یا در مسیر آسیب قرار گیرند».

او گفت که اسرائیل تنها زمانی باید از نیروی کشنده استفاده کند که «برای محافظت از زندگی کاملاً اجتناب ناپذیر باشد»، باید همه مرگ‌ها یا جراحات ناشی از آن را به طور کامل بررسی کند و «مسئولان را پاسخگو بداند».

آقای ونزلند با مشاهده اینکه مسیر کنونی به سمت «وضعیت دائمی خشونت و درگیری» پیش می رود، ادامه داد: «دیگر نمی توان مذاکرات را به طور نامحدود متوقف کرد».

معکوس کردن “روندهای منفی”

از آنجایی که قطعنامه 2334 همچنین خواستار اقدامات فوری برای «معکوس کردن روندهای منفی… به خطر انداختن راه حل دو دولتی» است، او برخی از تحولات مثبت را توصیف کرد، مانند در 7 ژوئیه که رئیس جمهور عباس و گانتز وزیر دفاع در رام الله ملاقات کردند، و روز بعد که اسرائیلی ها ملاقات کردند. رئیس جمهور هرتزوگ و نخست وزیر لاپید با رئیس جمهور عباس تلفنی گفتگو کردند.

و بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در جریان سفر ماه جولای خود به اسرائیل و OPT، کمک 100 میلیون دلاری به شبکه بیمارستانی اورشلیم شرقی را اعلام کرد. 201 میلیون دلار برای آژانس امداد آوارگان فلسطینی سازمان ملل متحد، آنروا، و 15 میلیون دلار برای رفع ناامنی غذایی.

علاوه بر این، اسرائیل حدود 16000 مجوز کارگری و سایر مجوزهای تجاری برای فلسطینیان در غزه صادر کرد و حقوق اجتماعی طبق قوانین کار اسرائیل را به کارگرانی که از نوار غزه وارد می‌شوند تعمیم داد.

نگرانی های اصلی

نماینده سازمان ملل متحد ۱۵ عضو شورا را از نگرانی‌های دبیرکل درباره ادامه گسترش شهرک‌سازی در کرانه باختری اشغالی آگاه کرد.

او تصمیم دادگاه عالی میتسپه کرمیم را که می تواند یک سابقه قانونی برای پاسگاه های اضافی و تخریب و مصادره اموال متعلق به فلسطینیان باشد، برجسته کرد.

وی همچنین به تلفات غیرنظامیان در اثر تشدید اخیر در غزه اشاره کرد. پرتاب بی رویه راکت توسط ستیزه جویان فلسطینی. و وخامت اوضاع امنیتی در کرانه باختری اشغالی.

او همچنین نگرانی دبیرکل سازمان ملل را از این که «مسیر منفی فعلی» ساختار اجتماعی-اقتصادی و نهادسازی را که تشکیلات خودگردان فلسطین را برای تشکیل کشور نهایی آماده کرده است، به خطر می‌اندازد.

در عین حال، دبیرکل از گزارش 22 سپتامبر نماینده ویژه در مورد بسته جامع “گام های افزایشی، بادوام و معنی دار” که طرف ها و شرکای آنها باید برای رسیدگی به وضعیت فعلی و تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین بردارند، استقبال کرد. و هدف صلح پایدار را پیش ببرند.

تور ونسلند، هماهنگ کننده ویژه روند صلح خاورمیانه، نشست شورای امنیت را در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین، توضیح می دهد.

عکس سازمان ملل/ آریانا لیندکوئیست

تور ونسلند، هماهنگ کننده ویژه روند صلح خاورمیانه، نشست شورای امنیت را در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین، توضیح می دهد.

“ابتکارات معنادار”

در پایان، آقای Wennesland بر نیاز به “ابتکارات معنادار” برای معکوس کردن مسیر فعلی تاکید کرد و افزود: “آنها به سرعت مورد نیاز هستند”.

وی گفت: اسرائیلی ها و فلسطینی ها باید تعیین کنند که آینده را چگونه تصور می کنند.

وی در پایان گفت: «پایان دادن به اشغالگری و تحقق راه حل دو کشوری باید تلاش‌های جمعی ما را هدایت کند» و قول داد که «به طور فعال در پیشبرد این اهداف با رهبران اسرائیلی و فلسطینی و با شرکای بین‌المللی و منطقه‌ای کلیدی درگیر باشیم».

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency channeldigital currency tutorialGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما