آیا یک استارت آپ از راه دور می تواند به مراقبت های بارداری کمک کند؟

این مقاله بخشی از تازه به دوران رسیده، مجموعه ای در مورد شرکت هایی که از علم و فناوری جدید برای حل چالش های موجود در صنایع خود استفاده می کنند.

سیمون تایت تصور رمانتیکی از سفر خود به سمت مادری داشت – البته فراز و نشیب ها، اما در کل تجربه ای زیبا. سپس او سقط جنین داشت. آنچه بعداً اتفاق افتاد، طرز فکر او را در مورد مراقبت‌های بهداشتی دلسوزانه تغییر داد و الهام بخش او برای تأسیس یک استارت‌آپ به نام Poppy Seed Health بود که هدفش حمایت از زنان به روشی که او می‌خواست از او حمایت می‌شد.

به گفته خانم Taitt، در طول یک قرار ملاقات قبل از تولد، پزشک نتوانست ضربان قلب را پیدا کند. او گفت: «به من نگاه کرد و گفت که بدن من حاملگی را خاتمه داده است، که خنجری به قلب بود. خانم تایت به یاد می آورد که دکتر گفت: “این طبیعی است و همیشه اتفاق می افتد.” “” چند ماه دیگر می بینمت که دوباره شروع به تلاش کنی” – و او اتاق را ترک کرد.

این میزان حمایتی بود که خانم تایت دریافت کرد. او گفت: “من وسایلم را جمع کردم.” “داشتم گریه میکردم. من ویران شده بودم و این بی احساس ترین و تکان دهنده ترین چیزی بود که شنیدم.»

این تنها سقط جنین خانم تایت نخواهد بود، و الگویی که ظاهر شد او را وادار به اقدام کرد: او نمی‌خواست فرد باردار دیگری سختی‌های بارداری را تحمل کند و احساس حمایت نداشته باشد. و بنابراین او Poppy Seed را تأسیس کرد، که اپلیکیشنی را ارائه می دهد که زنان باردار را به حمایت های درخواستی پرستاران، ماماها و دولاها متصل می کند. همانطور که وب سایت Poppy Seed اشاره می کند، این ارائه دهندگان توصیه های پزشکی ارائه نمی دهند، اما خانم Taitt معتقد است که مشاوره به موقع آنها مزایای دیگری را ارائه می دهد.

این شرکت که در شهر نیویورک مستقر است، اکنون حدود دوجین کارمند دارد. به گفته خانم تایت، این برنامه دارای 400 کاربر است که مجموعاً 50000 ساعت استفاده را ثبت کرده اند.

خانم تایت، 40 ساله، امیدوار است که دانه خشخاش راه حلی برای “بیابان های سلامت مادر” باشد. بر اساس گزارش March of Dimes، 2.2 میلیون زن در سنین باروری در بخش‌هایی از ایالات متحده زندگی می‌کنند که هیچ بیمارستانی برای ارائه مراقبت‌های زایمانی، بدون مرکز زایمان و بدون ارائه‌دهنده خدمات مامایی وجود دارد. بدون دسترسی به این خدمات، زنان برای برنامه ریزی قرار ملاقات برای مراقبت های قبل از زایمان و پس از زایمان مشکل دارند و ممکن است در دوران بارداری و زایمان دچار عوارض جدی شوند. بهداشت از راه دور می تواند به پر کردن این شکاف ها در مراقبت کمک کند.

حتی زنانی که در صحراهای مراقبت از زایمان زندگی نمی‌کنند، می‌توانند از یک تابلوی صداگذاری خبره بهره ببرند. جانل هیکمن-کربی، 36 ساله، پس از از دست دادن بارداری و دوباره پس از تولد نوزادش، برای اطمینان خاطر به اپلیکیشن Poppy Seed مراجعه کرد. او گفت که متوجه شده است که بسیاری از بخش‌های بارداری عقل سلیم ندارند و مراقبت‌های زایمان متفاوت از سایر انواع داروها عمل می‌کند. برای اولین بار ممکن است مادری نداند که چه زمانی قرار ملاقات ها را تعیین کند یا چه چیزی را در دوران بارداری پیش بینی کند. مراقبت های زایمانی اغلب شامل آزمایش ها و غربالگری های بیشتری نسبت به یک مراجعه متوسط ​​به پزشک مراقبت های اولیه شما است. همچنین، doulas می‌تواند رویکرد متفاوتی در نحوه برقراری ارتباط با مشتریان OB-GYN داشته باشد، چیزی که خانم Hickman-Kirby از طریق برنامه Poppy Seed یاد گرفته است.

خانم Hickman-Kirby گفت که عزیزان ممکن است در طول بارداری حمایت خود را ارائه دهند، اما این مانع از شرکت در جستجوی “هراس انگیز” در گوگل نمی شود. او همچنین خاطرنشان کرد که در حالی که بیشتر قرار ملاقات‌ها با پزشکان متخصص زنان و زایمان محدود زمانی هستند، قرار ملاقات‌ها در این برنامه محدود نیستند.

او گفت: «بسیار خوب است که سؤال بپرسید، به خصوص زمانی که در مراحل ابتدایی بارداری خود هستید. «آیا باید اینقدر احساس خستگی کنم یا طبیعی است؟ چه زمانی باید برای پزشک وقت بگیرم؟»

خانم هیکمن-کربی، که سیاه پوست است، گفت که او با ترسی که بسیاری از زنان سیاه پوست در مورد خدمات بارداری احساس می کنند، شریک است: طبق گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، زنان سیاه پوست سه برابر بیشتر از زنان سفیدپوست در هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند. بسیاری از این مرگ‌ها – تحت تأثیر عواملی از جمله شرایط بهداشتی زمینه‌ای، عدم دسترسی به مراقبت‌های با کیفیت و سوگیری‌ها در سیستم مراقبت‌های بهداشتی – قابل پیشگیری هستند. خانم هیکمن-کربی گفت که پاپی سِید هلث برخی از شکاف های مراقبت از زایمان او را پر کرده است.

خانم هیکمن-کربی با اشاره به پزشک متخصص زنان و زایمان خود گفت: «برای اولین قرار ملاقاتم، احساس کردم واقعاً عجله دارم، و او رفتار بدی در کنار تخت داشت و واقعاً چیز زیادی برای من توضیح نداد. به عنوان والدینی که برای اولین بار به دنیا می‌آیند، متوجه نشدم که اگر یک اورژانس پزشکی داشته باشید، می‌توانید با مطب دکتر تماس بگیرید و آنها شما را با یک متخصص زنان و زایمان وصل کنند.»

خانم هیکمن-کربی پس از از دست دادن اولین بارداری خود به پاپی سید روی آورد که او را با دولاس مرتبط کرد که گزینه های مختلفی برای درمان پس از سقط جنین به او ارائه کرد. او همچنین یاد گرفت که زنی که سقط جنین دارد ممکن است افسردگی پس از زایمان را تجربه کند.

آن شوچمن، که 10 سال است یک دولا بوده است، خشخاش دانه را بسط تمرین خود می بیند. او موارد دیگری را از طریق پلتفرم انجام می‌دهد، که به گفته او، به او این فرصت را می‌دهد تا در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند، پشتیبان کسی باشد.

این برنامه کمی شبیه به یک برنامه سوارکاری عمل می کند، با کاربرانی که با دولا یا مامای موجود در زمان واقعی مطابقت دارند.

خانم شوخمن گفت: “ممکن است ساعت 11:30 شب با کسی که سقط جنین داشته است، آن گفتگو را انجام دهم.” “آنها حتی ممکن است یک شریک حمایتی داشته باشند و یک ارائه دهنده به آنها حمایت پزشکی می کند، اما بخش مهمی از دولا بودن این است که ما حمایت عاطفی را در حالی که جدا هستیم، به روشی سالم ارائه می دهیم.”

دانه خشخاش همچنین می تواند دسترسی دولاهایی مانند خانم شوخمن را افزایش دهد. او گفت: “من چند چت پاپی از افراد پیش‌فرض به افراد با کودکان 1 ساله دریافت کرده‌ام که شاید هنوز شیر می‌دهند یا به باردار شدن دوباره فکر می‌کنند و در این مورد سوالی دارند.”

در ایالت های خاص، هزینه های دولا حداقل تا حدی توسط Medicaid پوشش داده می شود، اما می تواند از صدها دلار تا ده ها هزار دلار باشد و نرخ بازپرداخت می تواند پایین باشد. Poppy Seed برای مکالمات نامحدود از طریق پیام متنی 29 دلار در ماه یک نرخ ثابت یا 5 دلار برای یک چت تلفنی 30 دقیقه ای ارائه می دهد. اعضا می توانند اطلاعات مربوط به تمام مراحل بارداری و مراقبت های اولیه پس از زایمان را در برنامه جستجو کنند.

اما این برنامه برای همه یا هر موقعیت بارداری مناسب نیست. برای شروع، نیاز به دسترسی به گوشی هوشمند و کارت اعتباری دارد. و پزشکان در برنامه جایگزین پزشکان نیستند. برخی از مسائل بارداری نیاز به مراجعه حضوری دارد، جایی که می‌توان روش‌هایی مانند سونوگرافی یا معاینه لگن را انجام داد. و در حالی که یک جلسه مشاوره نیم ساعته ممکن است هزینه کمتری نسبت به پرداخت مشترک بیمه داشته باشد، نباید جایگزین چکاپ با یک متخصص پزشکی شود.

ماریا تاکر موری، متخصص زنان و زایمان در Total Women’s Health در پاتس‌تاون، پکن، نگرانی‌های خود را در مورد اتکا به دولا برای مراقبت از بارداری ابراز کرد. من از استفاده از doulas حمایت می کنم. آنها می توانند اضطراب را کاهش دهند. “تا آنجا که دسترسی 24/7، من مطمئن نیستم که چقدر راحت باشم. آنها ممکن است بخواهند در مدیریت پزشکی مداخله کنند. مشکلات زمانی به وجود می آیند که برخی از دولاها می خواهند در مدیریت پزشکی مداخله کنند یا از مرزهای خود با پزشکان فراتر روند.»

اگرچه این شرکت اعدادی را در مورد سطح درآمد مشتریان خود اعلام نمی کند، خانم تایت گفت که توانایی دستیابی به یک گروه گسترده تر انگیزه ای قوی برای او است.

او گفت: «من فکر می‌کنم بهترین چیزهایی که می‌توانیم در دنیا به نمایش بگذاریم بر اساس تجربیات زندگی‌مان است و یافتن راه‌حل‌هایی برای آن چیزها یا ایجاد آن‌ها برای خودمان می‌تواند برای ما بسیار قدرتمند باشد.» سلامتی بذر خشخاش از روی خودخواهانه برای من است، اما برای میلیون‌ها نفری که به آن نیاز دارند، سفرهای بسیار مشابهی را سپری می‌کنند که من طی کردم و هنوز هم در حال گذراندن آن هستم.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم