آیا خطری برای کووید را افزایش می دهد؟

اسید فولیک، یک ویتامین B است که به‌طور کامل برای غنی‌سازی غذاها و کاهش خطر نقایص مادرزادی استفاده می‌شود، اما ممکن است خطری مخفی برای کسانی باشد که می‌توانند به مقدار زیادی از آن را مصرف کنند. نتایج مطالعه جدید نشان می دهد که این افراد بیشتر در معرض قرار به کوید-۱۹ و مرگ ناشی از آن قرار دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث، دکتر رالف گرین، محقق این تحقیق گفت: به بررسی دوزهای زیاد اسید فولیک (پنج بالاتر از حد ایمن) که در بیماران برای علائمی که ممکن است داروی پزشکی قابل تشخیص باشد، تشخیص داده شد. مرتبط است یا خیر. ما دریافتیم که خطرات احتمالی و مرگ ناشی از کوید-۱۹ در گروهی که با اسید فولیک درمان شده بود، به‌ترتیب بود.

به‌طور کلی، سطح پایین اسید فولیک با افزایش خطر بیماری مادرزادی، بیماری قلبی و سکته مرتبط است. این ویتامین که به عنوان ویتامین B 9 نیز می‌شود، برای شرایط متعددی ازجمله بیماری سلول داسی شکل، بارداری‌های پرخطر نیز برای افرادی که داروهای ضد تشنج مصرف می‌کنند، تجویز می‌شوند.

داروهایی که متوترکسات دارند (دارویی برای درمان برخی از سرطان‌ها و بیماری‌های خودایمنی) با استفاده از دارو‌های درمانی می‌توانند همچنین اسید فولیک مصرف کنند تا اثرات جانبی داروها را کاهش دهند. جالب توجه است، نتایج این مطالعه نشان داد که متوترکسات با افزایش خطر برای مقابله با کووید می‌کند.

گرین می‌گوید که برای اولین بار با مطالعاتی که سال گذشته در Nature Communications منتشر شد، انگیزه بررسی ارتباط بین مکمل اسید فولیک و کوید ایجاد شد. نتایج آن تحقیق نشان داد که سارس-کوو-2 از فولات میزبان برای تکثیر استفاده می‌کند به این معنی که ممکن است به فولات و مهارهای فولات مانند متوترکسات حساس باشد.

در آخرین مطالعه، گرین داده‌های نسخه بیش از ۳۸۰ هزار نفر را در بیوبانک بریتانیا بررسی کرد.

گروه وی قصد دارد تعیین کند که آیا اسید فولیک با افزایش خطر به کووید و متوترکسات با خطر مرتبط است یا خیر.

از تعداد 26 هزار نفر از افراد مبتلا به کوید، 82 نفر جان خود را از دست بیش از حد. احتمال احتمال به کووید در افرادی که اسید فولیک تجویز می‌کردند، در مقایسه با گروه کنترل 1.5 برابر بیشتر و احتمال مرگ ناشی از آن 2.6 برابر بیشتر بود.

در همين حال، مصرف متوتركسات مصرف شده، مشابه موارد مورد مطالعه، ميزان تشخيص كويد است.

دکتر آنجلو گافو، استادیار پزشکی در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام گفت: «یافته‌های ما می‌تواند برای بیمارانی مفید باشد که مصرف مکمل‌های دارویی می‌تواند برای جلوگیری از عوارض سایر درمان‌های دارویی، پیامد داشته باشد. مصرف فولات در این موارد به اثبات نشان داده شده است، پزشکان باید در مصرف مصرف بیش از حد فولات احتیاط کنند».

با توجه به جمعيت مورد مطالعه، افرادي كه يافته‌ها را فقط براي افراد 45 ساله يا بالاتر مي‌دانند، مي‌توان از نژاد اروپاي سفيدپوست استفاده كرد.

گافو افزوده که نتایج جدید نیاز به تکرار دارند و گروه متذکر می شوند برای درک کامل تأثیر مصرف اسیدها و سطوح فولاتی که بر روی آن کووید به مطالعات بیشتری نیاز دارد. سطح فولات در خون شرکت‌کنندگان در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت.

گرین گفت: بالای ایمن تعریف شده اسید فولیک یک میلی‌گرم است. اگر اطلاعات بیشتری به دست نیاوریم، عاقلانه است که مصرف دوزهای بسیار اسید فولیکداری را انجام دهید، مگر اینکه از نظر پزشکی توصیه شده باشد و بیشتر در مورد افراد واکسینه نشده باشد.

این یافته‌ها اخیراً در نشریه BMJ Open منتشر شده است.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه